.

.

x40pcs 1.4*8мм 134.2 KHz Стакло ознака шприц Микрочипови за риба Импланти Microchip шприц со етикетата

x40pcs 1.4*8мм 134.2 KHz Стакло ознака шприц Микрочипови за риба Импланти Microchip шприц со етикетата

DEN 4032.00
Количина на стоки


FRD026 N1 Животинско Microchip Инјектор 1.4*8мм
Производ Вовед FRD026 N1 е еден вид на шприц кои се наменети исклучиво за животни. Тоа содржи шприц за еднократна употреба, а parylene слој microchip, 6 едно-димензионални бар код опфаќа и sterilized хартиена-пластична амбалажа торбичка. Овој производ ги исполнува сите меѓународни стандарди од животинско идентификација (ISO 11784/ISO 11785). Секој шприц е произведена со помош на врвни Европски чипови со читај/пишувај способност и карактеристики единствена безбедност на податоците. Заедно со Faread Техника читателот серија, FRD026 N1 обезбедува корисни решение во одгледување на животните, колење управување и идентификација на животните. Како ние го усвои 1.4*8мм microchip електронски запис произведени од водечки светски технологија, оваа шприц е светлина, корисна и похумано да ја користите.
Техничка Спецификација
R/W Стандард
ISO11784/5 FDX-Б
Фреквенција
134.2 KHz
Големина
Ø1.4*8мм
Анти-судир Стандард
IP67
Период на Важност
10years
Температура На Чување
-20°C до +50°C
Операција Температура
0°C 50°C
Боја
бела
Тежина
6.86 g
Должина
111±2mm
Ширина
50±1mm
Вбризгување На Материјал
полипропилен
Начин На Пакување
шприц
Стерилизација
ЕМ гас, 5 години' гаранција
Бар код век
Содржи шест лепило-налепница, едно-димензионална бар код спојува
Сертификат
Меѓународниот Комитет За Животно Снимање (ICAR)

Број На Модел На:
FRD026N1
моќност:
Пасивни Картичка
Бренд Име:
FAREAD
Признавање На Чекање:
Само За Читање
Контури:
ISO Картичка
Големина:
1.4*8mm
Чип Вид:
Безконтактни лична Карта
Фреквенција:
134.2 khz
R

Тие исто така купуваат со овој производ