.

.

Замена Lemo Конектор FHJ.1B.306,Црвена Скарлет камера 4+2 конектор со 6 пина Женски во 90 степени верзија

Замена Lemo Конектор FHJ.1B.306,Црвена Скарлет камера 4+2 конектор со 6 пина Женски во 90 степени верзија

DEN 768.00
Количина на стоки

Производи : Б Серија Лактот приклучокот, кабел collet,6 пина
Изолатор спецификации за серија Б :
Индустрија Примена : Тоа е широко се користи за сите видови на медицинска опрема е, специјално за сигнал на пренос, Медицинска Опрема ,Аудио / Видео, Тестирање и Мерење, Комуникација производ линија.
Производ Параметар :
1. Брзиот push-pull систем на заклучување;
2. Заварување, crimping и PCB-core-тип на конектори;
3.Директно, 90 ° аглите на;
4. Минути pin може да избере да се избегне употребата на машина слична на конекторот помеѓу мешана interpolation;
5. Вистинската насока заштитен ефект, анти-електромагнетни пречки;
6. Серија на мулти-јадро, висока густина инсталација простор за заштеда;
7. Pin систем, G pin како стандард за on-конектор.
Технички карактеристики :
Механички и Climatically
1. Издржливост : > 5000 парење циклуси;
2. Влажност : до 95% на 60 степен;
3. Температурата опсег : -45 , +125 ;
4.Отпорност на вибрации : 15 g[10 HZ-2000 HZ];
5. Шок отпор : 100 г ,6 MS;
6. Сол спреј отпорност на тест : > 48h;
7. Заштита индекс (споени) : IP50.
Производи покаже :
Зошто да го одберете нас? Фабрика Директни Вашата цел ќе добие нов запечатено пакување од фабричките. Тоа значи дека ќе имате целосна сила на производителот гаранција за заштита на вашата набавка. Брз и Бесплатен Превозот Бесплатна и Брза Испорака! Таа започнува со добивање на вашата цел, се испраќаат надвор во рок од два работни дена. Посветеност Ние сме посветени да го прави сигурни дека не сте задоволни оваа трансакција. Контактирајте со Нас, Ние работи 6 дена во неделата. Пратете ни порака и ќе добие одговор кратко време. Се враќа Во случај на кои би сакале да се вратат вашата нарачка, ние им овозможи враќа funder квалитетот проблем што се обработуваат во рок од 14 дена од денот на приемот на стока Размена Ние сме посветени да прави сигурни дека ќе ја напушти оваа трансакција се задоволни. Ние се извор на најдобро се занимава и слободни забрзана испорака!Ви помогне да заштедите на трошоците и долгите време со совршен квалитет.
Нашата компанија е Сертификат : услуга за Клиентите :

Конектор тип:
линија конектор
Вметнете тип:
Женски Insert
Број На Модел На:
INT13-FHJ.1B.306
Бренд Име:
StanexCo
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Номинална Напон:
220
is_customized:
Yes
Примена:
Аудио и Видео,медицинска опрема
Пол:
Машки
Тип:
BNC
R

Тие исто така купуваат со овој производ