.

.

Дувачкиот Cabochon Приклучок за Поставување, DIY Наоди за Изработка на Накит, Рамни Круг, Антички Бронзена Боја, 25.5x20mm

Дувачкиот Cabochon Приклучок за Поставување, DIY Наоди за Изработка на Накит, Рамни Круг, Антички Бронзена Боја, 25.5x20mm

DEN 1257.00
DEN 1795.68
-30 %
Количина на стоки


Дувачкиот Cabochon Приклучок за Поставување, DIY Наоди за Изработка на Накит, Рамни Круг, Антички Бронза Color Size : за 20mm широк, беа 25,5 mm долга, дупка : 1.5 mm; фах : 17.5 mm.Целосната на уметнички стил и да се образложат во лесен-за-користење на калибрирани cabochon settings. Користење на било лепак за да се обезбеди cabochons за брза додатоци. Можете да залепите некои cabochons кои се во соодветна големина на прилагодувања за да се направи Линк.
***********************************************************************************
НАПОМЕНА :
1. Некои камен монистра' боја е обоена , и боја може да исчезнат . Ве молиме потврдете го тоа пред да нарачате ако не предвид обоена боја!
2. Мешана боја производи во нашата продавница може да се разликува со производите што сте го добиле. Ако сакате некои точната бои, ве молиме обратете се на нашата служба за корисници пред да нарачате.
***********************************************************************************
Жешка Тема :

Тип На Објект:
накит наоди
Производ Карактеристики:
DIY
Број На Модел На:
КК-A055-AB
Метали Тип:
Цинк Легура
Објектот Должина:
2.55cm
Објектот Ширина:
2cm
Материјал:
Метал
Накит Наоди Тип:
Конектори
Објектот Дијаметар:
2cm
Објектот Тежина:
226g
Обликот:
станот круг
Метална боја:
античкиот бронза
Материјал:
Дувачкиот
Мушка големина:
20 ~ 29mm
единица:
500pcs
Дупка со ГОЛЕМИНА:
1 ~ 1.9 mm
Употреба:
Cabochon Конектор Settings
Големина:
25.5x20mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ