.

.

PT100 3 Вилушка Терминали 10cm Сонда 1M Thermocouple Сензор

PT100 3 Вилушка Терминали 10cm Сонда 1M Thermocouple Сензор

DEN 341.28
Количина на стоки

Име на производ Thermocouple Тип PT100 Температурни Опсег Од 0°C-150°C Сонда Големина 0.5 x 10cm / 0.2" x 3.9" (D*L) Навој Дијаметар 8mm/ 0.31" Надворешен Материјал Пластика, Метал, Гума Вкупна Должина 1 M / 39.4" Вилушка Терминал Проред 0.5 m / 0.196" Главна Бела Боја, Тон Сребро.

Број На Модел На:
како опис
Теорија:
Thermocouple Термометар
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Употреба:
како опис
Моќност Тип:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ