.

.

Nema 23 Wantai Stepper Моторни 425oz-во,3.0 A,4 Оска CNC Engraver, Милер, Ласер Машина 3D Reprap Печатач на wantaimotor

Nema 23 Wantai Stepper Моторни 425oz-во,3.0 A,4 Оска CNC Engraver, Милер, Ласер Машина 3D Reprap Печатач на wantaimotor

DEN 17146.00
DEN 18240.00
-6 %
Количина на стоки


Оваа ставка вклучува :
4 ПАРЧИЊА Nema 23 Stepper Моторни двојна шахти со 425oz-во одржување на вртежен момент,
4 ПАРЧИЊА Stepper Возачот со 4.2 A DQ542 MA,
2 PC Напојување за 350 W,36 VDC,
1 КОМПЈУТЕР DB25 Збег Одбор & 1 Кабел
1, Stepper Мотор
Технички Спецификации
Дел No. : WT57 STH115-3004 B
Големината на рамката : NEMA23
Чекор Агол : 1.8 степен
Напон : 6.3 VDC
Актуелни : 3/фаза
Отпор : 2.1 Ohm/фаза
Inductance : 9m H/фаза
Држење вртежен момент : 30kgr. cm 425oz-во
Роторот инерција : 810 г-cm2
Аретир вртежен момент : 0.89 kg-cm
Број на жица води : 4
Тежина : 1.55 KG
Должина : 115mm
2, Stepper Моторни Возачот со 4.2 Тековната, 128 Microstep
DQ542 MA е еден вид на две-фаза хибрид повлекува моторни возачот, На диск напонот на кој е од 18 VDC да 50 VDC. Тој е дизајниран за употреба со 2-фаза хибрид stepper мотор од сите видови со 42mm да 86mm надворешен дијаметар и помалку од 4.0 фаза На струја. Ова коло кое го донесува е сличен на коло на серво управувач што му овозможува на моторот работи без речиси без бучава и вибрации. Hording вртежен момент кога DQ542 MA се одвива под висока брзина, исто така, е значително поголема од другите два-фаза на возачот, што е повеќе, прецизноста на позиционирањето е исто така високо. Тоа е широко се користат во средна и голема големина нумерички контролни уреди како што се curving машина, CNC машина, Компјутер embroider машина, пакување, машини и така натаму.
3, Напојување-350 W,36 VDC,9.5 A,
4, Збег Одбор
Изградена во DB25 машки конектори. DB25 Излез Pin : P1,P2,P3,P4,P5,P6,P7,P8,P9,P14,P16,P17 (. DB25 Внесување Pin : (P10,P11,P12,P13,P15. DB25 GND Pin : P18-P25. Напојување : +5 V DC. Изградена во Ц-класа Оптички-спојка. Висок квалитет со Површина-планината Техника.

Одржување На Вртежен Момент:
3.0.N.м
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
3.0 A
сертификација:
CE,ISO,ROHS
Чекор Агол(степени):
1.8°
Број На Модел На:
57BYGH115-003B
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ