.

.

Хидраулична пумпа NT2-G12F chengjie висок притисок, внатрешна опрема пумпа за масло

Хидраулична пумпа NT2-G12F chengjie висок притисок, внатрешна опрема пумпа за масло

DEN 12480.00
Количина на стоки

Опис На Производот
NT серија опрема пумпа производ профил на права линија коњугат внатрешна опрема пумпа
Straight line коњугат внатрешна опрема пумпа е еден вид на роман дизајн, можат да работат под висок притисок, со голема брзина и висок моќ услови и ниско ниво на бучава на хидраулични извор на енергија, тоа ги има следниве три карактеристики :
1, ниско ниво на бучава,
NT серија права линија коњугат внатрешна опрема пумпа усвојува посебни заб изедначи на опрема за контакт, да се постигне тивка работа. NT пумпа при користење на гласот е исклучително ниска, дури и при голема брзина, на глас се уште е стабилна и мирна.
2, долг живот,
NT серија може да биде од 25 мпа висок притисок на пумпа работи, формирањето на нафта филм за заштита на делови од носат и солза, пумпата има долг живот.
3, висок притисок пулсација
NT серија права линија коњугат внатрешна опрема пумпа усвојува посебни заб профил го прави тоа скоро и да нема заробени нафта за време на работата, што може да се постигне висок притисок и ги елиминираат притисок пулсација, може да се користи како прецизна контрола на напојување на системот.
Ве молиме да ни кажете во однос на позицијата на влезот и излезот пред цел! Ви благодариме!

моќност:
Хидраулични
Структура:
Опрема Пумпа
Бренд Име:
timeway
Теорија:
Axial Проток Пумпа
Гориво:
Дизел
Притисок:
Низок Притисок
Употреба:
Масло
Број На Модел На:
NT2-G12F
Standard or Nonstandard:
Стандард
Примена:
хидраулична пумпа
R

Тие исто така купуваат со овој производ