.

.

1P пластични Гас Пат push pull конектор, медицинско гас fluidic приклучок и приклучок

1P пластични Гас Пат push pull конектор, медицинско гас fluidic приклучок и приклучок

DEN 374.40
Количина на стоки

Име на производ : 1 P fluidic конектор Услови на Употреба и главните технички перформанси : Амбиентална температура : -30 степен ~ 60 степен Истекување го оценувате : 4mm Hg/min(0.5 Kpa/мин)кога притисокот е разликата 400mm Hg Живот : Push on и off 1000 време. Заклучување со каналите,печат со заптивка прстен Апликации : 1.Медицинска Електроника 2.Тест и Laboratary 3.Мерни Инструменти 4.Податоци и Телекомуникациски Системи 5.Аудио и видео Апликации 6.Воена и Aerospace 7.Индустриски Контроли 8.Нуклеарната Технологија БП конектори се широко се користи во медицински апарати и инструменти и индустрии со ветрот(вода) цевки за интерконекција. Спецификација за 1 P fluidic конектор :
Производот се покаже :
Услуги на клиентите :

Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Примена:
Осветлување
Тип:
fluidic конектор
R

Тие исто така купуваат со овој производ