.

.

Турбополнач/Turbolader BV39 54399880027/5439 970 0027/5439 988 0002/5439 970 0002 за Рено Clio Megane Модус Сценско 1.5 DCI

Турбополнач/Turbolader BV39 54399880027/5439 970 0027/5439 988 0002/5439 970 0002 за Рено Clio Megane Модус Сценско 1.5 DCI

DEN 12403.00
DEN 16320.00
-24 %
Количина на стоки


Турбополнач/Turbolader BV39 54399880027/5439 970 0027/5439 988 0002/5439 970 0002
за "Рено" Clio Megane Модус Сценско 1.5 DCI
ТУРБОПОЛНАЧ, БР. НЕМА .
54399880027 , 54399700027
ОЕМ ДЕЛ НЕ .
8200204572 , 8200578315
Ќе одговара на следните модели
"Рено" Clio III 1.5 d Ci , 100 HP - 74 KW , моторот код : K9 K, година : 2004 -
"Рено" Megane II - 1.5 d Ci , 100 HP - 74 KW , моторот код : K9 K, година : 2003 -
"Рено" Megane II - 1.5 d Ci , 103 HP - 76 KW , моторот код : K9 K, година : 2004 -
"Рено" Модус - 1.5 d Ci , 103 HP - 76 KW , моторот код : K9 K, година : 2004 -
"Рено" Сценски II - 1.5 d Ci , 100 HP - 74 KW , моторот код : K9 K, година : 2003 -
"Рено" Сценски II - 1.5 d Ci , 103 HP - 76 KW , моторот код : K9 K, година : 2003 -
"Рено" Kangoo - 1.5 d Ci , 103 HP - 76 KW , моторот код : K9 K, година : 2008 -
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
BV39 KP39
Frequence Опсег:
NO
Објектот Ширина:
10cm
Модел Година:
2014
Материјал Тип:
к18
Објектот Висина:
12cm
Автомобил Производител:
Рено
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Воздухот Дози
Објектот Должина:
10cm
Објектот Тежина:
7.5kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Поставување на Возило:
турбополнач
Автомобил модел:
Рено Clio Megane Модус Сценско 1.5 DCI
Место на Потекло:
Liaoning, Кина (Копно)
Моторни:
K9K-THP
Hubraum:
1461 кзм
Leistung:
76 Kw
Baujahr:
ab Април.2003 година
ОЕМ Бр.:
7701475135 7701476183 7711368163 8200204572 8200578315
Делови НЕМА.:
5439 988 0027 5439 970 0027 5439 988 0002 5439 970 0002
R

Тие исто така купуваат со овој производ