.

.

Eightwood Автомобил Магнетна База GPS Активна Антена со SMA Приклучок Конектор за GPS Примачите и Мобилна Апликација

Eightwood Автомобил Магнетна База GPS Активна Антена со SMA Приклучок Конектор за GPS Примачите и Мобилна Апликација

DEN 431.00
DEN 552.00
-22 %
Количина на стоки


Магнетна База GPS Активна Антена со SMA Приклучок Конектор за GPS Примачите и Мобилна Апликација
Dielectric Антена Фреквенција : 1574 MHZ/1610 MHz Центар Фреквенција : 1575.42±5 MHz V. S. W. Р : Бенд Ширина : 50 MHz Мин. at-10d B Impendence : 50 ohm Врв Стекнат : 5d Bic Мин/1574 MHz. 4d Bic Мин/1602~1616 MHz Стекнат Покриеност : - 4d Bic на -90°~90°(over75% јачина на звук) копче за Ракување со : 1 вати Поларизација : RHCP LNA LNA Добивка(Без кабел) : 32d B Типичен Бучава Слика : 1.5 d B V. S. W. Р : DC Напон : 2.7 V/3.0 V/3.3 V/V 5.0/3.0 V да 5.0 V/други DC Струја : 10m A Max Механички Тежина : 69g Големина : 46.5 ×46.5×12mm Кабел : RG174 3meters или други Конектори : SMA Приклучок стандардна SMA/SMB/СКМ/BNC/FME/TNC/MCX/MMCX или други Монтажа Магнетни : база на Домување : Зелена Еколошка Работа Темп : -40degree~+85degree Складирање Temp : -45degree~+100degree Вибрации Sine издржам : 1g(0-p)10~50~10 Hz секоја оска Влажност : Humidity95%~100% RH Водоотпорна : 100% Водоотпорни

GPS тип:
Примачот & Антена
Име На Модел:
GA33-300-S01SP
Бренд Име:
Eightwood
Модел:
GA33-300-S01SP
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ