.

.

MAYLAR@ 12VDC ,1000W Off-grid Чиста Синусна Бран Соларни микро Инверторот или правец на инверторот ,110VAC/220VAC,50Hz/60Hz,Две годишна Гаранција

[email protected] 12VDC ,1000W Off-grid Чиста Синусна Бран Соларни микро Инверторот или правец на инверторот ,110VAC/220VAC,50Hz/60Hz,Две

DEN 5238.00
DEN 5952.00
-12 %
Количина на стоки

4/4
КОЛИЧИНА / ЦТН
9 Pieces
Картон Големина (mm)/ arton Тежина (КГ)
640*410*385/28
Гаранција
Две Години
Започнете
Предната и задната двојно мек старт
Ладење
Температурно Контролиран Вентилатор
Сертификати
CE, Ro HS
2. Моќ алатка серија : електрични пили, машина за дупчење,удирање машини,воздушниот компресор и др.
Примена : Индустриска опрема серија : сончевата енергија, ветерна енергија, гас празнење светилки и др.5 HZ или 60 HZ±0. Технички параметри :
odel
PSW1000 W
Излезна моќност
1000 W
Врв моќ
1600 W
Влезен напон
48 V
Излезниот напон
100 V,110 V,120 V/220 V,230 V,240 V
Не-оптоварување тековната (
0. Кујна Апаратот : микробранова печка, електромагнетни рерна, фрижидер,и др. Производот се покаже :
Карактеристики : Користете напредно двојно ПРОЦЕСОРОТ единствен чип компјутерски интелигентни controle технологија. Производство додатоци
Осигурач Чист Бакар Кабли Производство Упатство
3.
Заштита Карактеристики :
Преоптоварување исклучување
Во текот температура на исклучување
Нисконапонски аларм
Нисконапонски исклучување
Висок батеријата напон исклучување
Краток спој заштита
Обратна поларитетот врска заштита
2. Home електрична апаратот : Електричен вентилатор, правосмукалка, клима уред, светла и др. Усвојува ПРОЦЕСОРОТ контролирани вентилаторот за ладење, кој се прошири фан употреба трајност, се заштеди енергија енергија и подобрување на ефикасноста Работи бучава е на ниско ниво и ефикасност е на високо ниво. Во spection на plug-in единици :
Дебагирање и Монтажа :
Стареење тест :
Бранови тест :
Готови производи :
. има целосна заштита функции(над-натоварени заштита, внатрешни работи во текот температура заштита, излез краток спој заштита, текст текот напон заштита ect). Мали димензии и мала тежина. Вентилаторот за ладење интелигентна контрола.2 На
Фрекфенција
50 HZ±0. Внатрешниот дел усвојува ПРОЦЕСОРОТ централизирана контрола, површинска монтажа технологија, кој го направи мала големина и тежина светлина. Работилница детали
4. Тоа е higly сигурен инверторот со многу ниска стапка на неуспех.Опис На Производот
Off-Grid 1000w Чиста синусен облик Инверторот за Соларни или Ветер Систем, Една Фаза, Врв Моќност 2000w, 48 VDC, 100 VDC/110 V/120 VDC или 220 VDC/230 VDC/240 VDC,50 Hz/60 Hz 1. Тоа може да се зголеми сигурноста на производот.5 HZ
Излез waveform
Чиста синусен облик
Waveform изобличување
THD
USB
5 V 1А
Излез ефикасност
Максимум од 94%
Влезниот напон спектар
40-61 V
Undervoltage алармот
42±1 V
Undervoltage заштита
40±1 V
Overvoltage заштита
61±1 V
Напон обновување
48±1 V
Overvoltage обновување
59 V±1 V
Заштита на функција
Undervoltage / overvoltage
LED црвеното светло за аларм, автоматско обновување
Преоптоварување
LED црвеното светло за аларм, заклучување
Над-температура на
LED црвеното светло за аларм, автоматско обновување
Краток-коло
LED црвеното светло за аларм, автоматско обновување
Текст обратна
Диоди или MOS транзисторски
Оперативен собна температура
-10°C- +60°C
Чување на собна температура
-30°C- +70°C
Производ Големина на (mm)/Пакет Големина(mm)
260*145*69/ 370*220*150
Н W/G. Чиста синусен облик излез, со силна преоптоварување способност и широка примена.

Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
PSW1000W
Излезна Моќност:
500 - 1000W
Тип:
DC/AC Инвертори
Големина:
260*145*69mm
is_customized:
Yes
Фрекфенција:
50/60HZ+/-0.5 HZ
Бренд Име:
MAYLAR
Тежина:
2.4KG
Гаранција:
две години
Сертификати:
CE, RoHS
Влезен Напон:
12v
Излезниот Напон:
100V,110V,120V/220V,230V,240V
R

Тие исто така купуваат со овој производ