.

.

Турбополнач/Turbolader/Заврши турбо BV39 54399880011 54399880022 751851 03G253014F 03G253014FX за Ауди Седиште, Шкода 1.9 TDI

Турбополнач/Turbolader/Заврши турбо BV39 54399880011 54399880022 751851 03G253014F 03G253014FX за Ауди Седиште, Шкода 1.9 TDI

DEN 13498.00
DEN 17760.00
-24 %
Количина на стоки


Турбополнач/Turbolader/Заврши турбо BV39 54399880011 54399880022 751851
03 G253014 F 03 G253014 FX за Ауди Седиште, "Шкода" 1.9 TDI
Дел Број :
54399880022 , 54399880011,751851-5003/4 S
ОЕМ Број
03 G253014 F , 03 G253014 FX , 038253014 G , 038253016 K , 038253016 R
038253010 D , 038253056 G , 038253056 E
Ќе одговара на следните модели
За Audi A3 - 1.9 TDI - 105 HP - 77 KW , моторот код : BJB / BKC / BXE, година : 2002
"Шкода" Octavia - 1.9 TDi - 105 HP - 77 KW, моторот код : BJB / BKC / BXE, година : 2004 ?
"Шкода" Врвен - 1.9 TDi - 105 HP - 77 KW, моторот код : BJB / BKC / BXE, година : 2008 -
Seat Altea - 1.9 TDI - 105 HP - 77 KW, моторот код : BJB / BKC / BXE, година : 2004 -
Седиштето Леон - 1.9 TDI - 90 HP - 66 KW, моторот код : BRU / BXF / BXJ, година : 2005
Седиштето Толедо - 1.9 TDI - 105 HP - 77 KW, моторот код : BJB / BKC / BXE, година : 2004 -
Caddy - 1.9 TDI - 105 HP - 77 KW, моторот код : BJB / BKC / BXE, година : 2004-
Caddy - 1.9 TDI - 90 HP - 66 KW, моторот код : BRU / BXF / BXJ, година : 2004-
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
BV39
Frequence Опсег:
NO
Објектот Ширина:
30cm
Модел Година:
2014
Материјал Тип:
Железо
Објектот Висина:
30cm
Автомобил Производител:
Audi
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Воздухот Дози
Објектот Должина:
30cm
Објектот Тежина:
11kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Поставување на Возило:
турбополнач
Автомобил модел:
за Audi A3 1.9 TDI
Место на Потекло:
Liaoning, Кина (Копно)
Моторни:
BJB / BKC / BXE
Hubraum:
1896 кзм
Leistung:
77 Kw
Baujahr:
Dez.2002 бис Mai.2009 година
ОЕМ Бр.:
03G253014F 03G253014FX 038253056G 038253016K
Делови НЕМА.:
751851-5003S 5439 988 0022 5439 988 0011
R

Тие исто така купуваат со овој производ