.

.

Цела турбо турбополнач/turbolader/заврши турбо GT1749V 724930-5009S 724930 за АУДИ ФОЛКСВАГЕН Седиште, Шкода 2.0 TDI 140HP 103KW

Цела турбо турбополнач/turbolader/заврши турбо GT1749V 724930-5009S 724930 за АУДИ ФОЛКСВАГЕН Седиште, Шкода 2.0 TDI 140HP 103KW

DEN 12038.00
DEN 15840.00
-24 %
Количина на стоки


Цела турбо турбополнач/turbolader/заврши турбо GT1749 V 724930-5009 S 724930
за АУДИ "ФОЛКСВАГЕН" Седиште, "Шкода" 2.0 TDI 140 HP 103 KW
Дел Број.
724930-0002 , 724930-0004 , 724930-0006 , 724930-0008
724930-0009 , 724930-5006 S , 724930-5008 S , 724930-5009 S
ОЕМ Број :
03 G253019 A , 03 G253019 AX , 03 G253019 AV , 03 G253014 H , 03 G253014 HX ,
03 G253014 HV,03 G253010 J , 03 G253010 JX
Ќе одговара на следните модели
1.За Audi A3 - 2.0 TDI - 140 HP - 103 KW, моторот код : BKD / AZV, година : 2003 - 2008
2. Seat Altea - 2.0 TDI -136 HP - 100 KW, моторот код : BKD / AZV, година : 2004 - 2007 година
3. Седиштето Леон - 2.0 TDI - 136 HP - 100 KW, моторот код : BKD / AZV, година : 2005 - 2007 година
4. Седиштето Толедо III - 2.0 TDI - 136 HP - 100 KW, моторот код : BKD / AZV, година : 2004 - 2007 година
5. "Шкода" Octavia II - 2.0 TDI - 136 HP - 100 KW , моторот код : BKD / AZV, година : 2004 - 2007 година
6. Golf V - 2.0 TDI - 136 HP - 100 KW, моторот код : BKD / AZV, година : 2003 - 2009
7. Passat B6 - 2.0 TDI - 136 HP - 100 KW, моторот код : BKD / AZV, година : 2005 - 2008
8. Passat B6 - 2.0 TDI - 140 HP - 103 KW, моторот код : BKP, година : 2005 - 2008
9.Touran - 2.0 TDI - 136 HP - 100 KW, моторот код : BKD / AZV, година : 2003-

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
GT1749V
Frequence Опсег:
no
Објектот Ширина:
30cm
Модел Година:
2014
Материјал Тип:
Железо
Објектот Висина:
30cm
Автомобил Производител:
Audi
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Воздухот Дози
Објектот Должина:
30cm
Објектот Тежина:
7kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Поставување на Возило:
турбополнач
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Автомобил модел:
седиште, шкода
Моторни:
BKD / AZV
Hubraum:
1968 кзм
Leistung:
103 Kw
Baujahr:
Mai.2003 бис Април.2008 година
Делови НЕМА.:
724930-5009S 724930-5008S 724930-0006 724930-0004 724930-0002
ОЕМ БР.линија 1:
03G253010JX 03G253010J 03G253014H 03G253014HX
ОЕМ БР.линија 2:
03G253014HV 03G253019A 03G253019AX 03G253019AV
R

Тие исто така купуваат со овој производ