.

.

Dimmable LED Светла Луксузен Хотел RV Чамци Апликација Хром финиш 15%- Осветленост Затемнување 3W КРИ LED 2 годишна Гаранција

Dimmable LED Светла Луксузен Хотел RV Чамци Апликација Хром финиш 15%- Осветленост Затемнување 3W КРИ LED 2 годишна Гаранција

DEN 1368.00
DEN 1439.52
-5 %
Количина на стоки

Дупчење мали дупки за монтажа, монтажа заградата на ѕидот 3.Влезниот напон спектар : AC100-240 V или DC12-24 V, носителот база : 4.Обележете го инсталирате позиција каде што сакате да се качи светилка 2.Кога полни со енергија, режимот на индикатор светлото. Работни директорот : Тело електростатско индукција, Допрете dimmer,15%-100% Осветленост променливи.76"(W), раководител : 1. Во "НА" државата, долго притиснете три секунди за да внесете затемнување на процесот за да изберете соодветна светлината (@Долго притиснете, затемнување автоматски се прекинува во најсветлиот или најтемните точка, оваа функција е предвидено да се заштитат очите и да се олесни да ги искористи најсветлиот или најтемните точка) Рацете надвор, осветлувањето да остане во саканиот степен на осветл. Белешки : Ова е ТЕШКО-ЖИЧЕН светилка, ние, исто така, го продаде PLUG-ЖИЧЕН светилка (со кабелот за напојување приклучок) во продавница за тоа Како да го користите : Допир затемнување на владата + режим на светлината на излез 1.
Карактеристики : 1.
Како да се Инсталира : хардвер Монтажа вклучени 1.Заштеда на енергија мека бела КРИ LED нуди удобно осветлување и стабилна ефикасно извршување без отсјај, не предизвикува напрегање на очите 4.Заклучување светилка носителот на базата на протезата со 2 страна завртки 5.Добро Изградба-полиран хром финиш, невидливи за монтажа заградата и навртки, уредни и елегантен 8. Кога операција НАДВОР, светлата излегувам полека, со функција да го избегнат окото на непријатност, не допирајте или допрете повторно пред светлината не е целосно изгаснат.Вклучете напојување, светилка е подготвен да работи
Примена :
Headboard, Премин/Aisle, пред Огледало, Ѕидното сликарство,Кабинет Осветлување
во Хотелот/Станбени и RV/Motorhome/Јахта/Брод
.Да го исклучите снабдувањето со електрична енергија, поврзување на круг светилка носителот база жици 4. Отворете го следниот пат без затемнување, со мемориска функција на задржување на вашиот последен избор.Важно Известување!!!
Љубезно pls советува светла боја најпосакувана, топло бела(3000 K), неутрални бела(4000 K) или кул бело(6000 K)? Volts? Ако не се препорачува на време, верзија на топло бела 3000 K со volt. Вниманието : Кога допре или допир операција, ве молиме имајте на ум две акции интервал од 1 секунда, за да се избегнат грешките.77"(L), флексибилни gooseneck рака : 14.Допрете точка, светлина на допир уште еднаш, light off. Глобална напојување за AC100-240 V ќе биде предаден, како default. По погоре, допрете точка, light off.Вграден-во голема моќ КРИ LED сијалица со животниот век 35,000 часа, 3 W 200 Лумен излез, што е еднакво на 25 W блескаво сијалица 5.
Dimmable LED Светла Луксузен Хотел RV Чамци Апликација Хром финиш 15%-100% Осветленост Затемнување 3 W КРИ LED 2 годишна Гаранција
Флексибилни dimmable gooseneck ѕид монтирани led светло со полиран површината и елегантен облик абажур може да работи како задача светлина/читање светлина/екран light/ѕидот sconces, широк апликација за Кревет/Хотел/Shop/Музеј/Клубови/Уметничка Галерија, RV/Јахта/Брод итн.Одлично Осветлување за Ноќни/Shop/Музеј/Клубови/Уметничка Галерија/Огледало/Хотел, RV и Јахта/Брод итн.Елегантен облик, ѕид/woodenboard монтирани со допир за вклучување/исклучување на уредот, флексибилни рака одговара на различни осветлување насока потреби(360degeree прилагодливи) 2.

Wattage:
3W DC12 to 24V, 3W AC100 to 240V
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K) Природата Белата(3500-5500K), Кул Бело(5500-7000K)
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Сенка Ветер:
До & Долу
Стил:
Современа
Напон:
220V,110V,24V,12V
сертификација:
CE,RoHS
Осветлување Област:
1-3square метри
Гаранција:
2 години
Тело Материјал:
Алуминиум
Техника:
обложено
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
празник
Бренд Име:
TopocH
Е dimmable:
Yes
Примена:
Кревет Во Соба
Сенка Тип:
Shadeless
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
База Тип:
MR16
Број На Модел На:
ПСД-R01302B-TDC
Карактеристики:
Спалната Соба/Студија Осветлување
Број на извори на светлина:
1
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Боја На Каросеријата:
Хром
Напон:
100-240V
Заврши:
Полиран Хром
R

Тие исто така купуваат со овој производ