.

.

x10pcs RFID 1.4*8мм импланти стакло ознака на Животните Microchip Инјектор+1pc FDX-Б ISO11784/785 RFID животинско USB ID ознака Reader

x10pcs RFID 1.4*8мм импланти стакло ознака на Животните Microchip Инјектор+1pc FDX-Б ISO11784/785 RFID животинско USB ID ознака

DEN 4080.00
Количина на стоки


Производ вовед FRD5800-1 е нова генерација на мулти-функционални рачни животинско ID читателот, Тоа е се применуваат за миленичиња и животни идентификација пазари со висока цена ефикасност, симпатична изглед. Единствена едно-копче дизајн им овозможува на корисниците најголемите погодност во една рака операција. По читањето на некои RFID тагови или едно-димензионални бар кодови (опционално), тоа може да прикаже информации додека складирање на податоци. Корисникот може да го пренесе информацијата до КОМПЈУТЕР автоматски преку USB или преку Bluetooth (опционално). FRD5800-1 може да се прочита кои ги исполнуваат ISO11784/5 FDX-Б стандарди.
Техничка спецификација
Кодот На Производот
FRD5800-1
Работна Фреквенција
134.2 KHz
Читање Стандард
ISO11784/5 FDX-Б
Читање Од Далечина
Ear Tag(13cm за FDX-B), Microchip(6cm)
Екранот
36*10 OLED
Систем За Часовник
вграден-во
Ѕвончето
вграден-во
Складирање На Податоци
8000 евиденција
Напојување
9 V (не содржат во пакетот )
Комуникација Режим
USB
Континуираното Работно Време
2 часа
Температура На Чување
-30°C-65°C
Операција Температура
-30°C-50°C
Работа Влажност
5%~90%
Боја
Црна
Пакет Големина
17.5*15.5*5cm
Тежина по Пакување
420g
нето тежина
140g
Копчето Број
1
Индикатор Светлина
Yes
Работата Јазик
Кинески, Англиски
Гаранција
1 година
Додатоци
пакување кутија, USB поврзување на кабел
Бренд
FAREAD
Стандард
FDX-Б
Фреквенција
134.2 KHz
Чип вид
EM4305
Меморија
256bit, 512bit, 2048bit
Големина
1.4*8мм
Домување Материјал
Bioglass
Parylene Слој
По барање
Отпорност На Вода
IP68
Вибрации
IEC 68.2.6
Шок
IEC 68.2.29
Складирање Temp
(-40° до +90° C)
Оперативен Temp
(-25° to +85° C)
Врв Temp
120° C, 100 h; 140° C, 10 h
Гаранција
2 години
Сертификат
ICAR Сертификат 15 дигитални броеви (пример : 900113000000001)

Големина:
17.5*15.5*5cm
Прочитајте Опсег:
Ear Tag(13cm за FDX-B), Microchip(6cm)
Број На Модел На:
FRD5800-1
моќност:
Пасивни Картичка
Бренд Име:
FAREAD
Признавање На Чекање:
Само За Читање
Контури:
ISO Картичка
Чип Вид:
Безконтактни лична Карта
Фреквенција:
134.2 khz
R

Тие исто така купуваат со овој производ