.

.

40pcs 2*12mm ISO 134.2 khz RFID Transponder Стакло Капсула Милениче Microchip Животинско Ознака

40pcs 2*12mm ISO 134.2 khz RFID Transponder Стакло Капсула Милениче Microchip Животинско Ознака

DEN 1756.00
DEN 1929.60
-9 %
Количина на стоки

40pcs 2*12mm ISO 134.2 khz RFID Transponder Стакло Капсула Милениче Microchip Животинско Ознака
Кодот На Производот
RFID Стакло Transponder
Материјал
Био-стакло
Фреквенција
134.2 KHz
Standrad и Протокол
ISO11784/5
Пренос Принцип
Full Duplex(FDX-Б)
Димензија
1.25x7mm
Анти-Судир standrad
IP67
Температура на чување
-20°C до +50°C
Операција температура
0°C 50°C
Напишете Enduance
>1000000 циклуси
Меморија Задржување
>20
Гаранција
10 години
EMC
Нема да влијае на Нормалниот Електромагнетни Пречки или Х-Зраци
Сигнал Пенетрација
Не е позната Блокада од страна на не-магнетен материјал
Извор На Енергија
Не Батеријата Потребни
Примена
Животно Идентификација/ Управување
Пакет детали
40pcs/opp вреќа
Апликации
Животно Идентификација/ Управување
Она што е RFID Microchip?
RFID Microchip исто така познат како стакло transponder, е во врска со големина на зрно на ориз. На transponder кој е кодиран со постојан закон, е вграден под животно е наменет за идентификација цел.
Користејќи Радио Фрекфенција, животните можат да бидат идентификувани со помош на RFID скенер.
Кои се придобивките?
1. Единствен идентитет за секој животни и миленичиња.
2. Увоз и извоз контрола.
3. Изгубено домашно милениче може да биде лесно да се проследи наназад до тој е сопственик.
4. Ветеринари се во можност да се задржи на животните е хит рекорд.
5. Лесно вграден и нема влијание врз животните.
6. Погодни за употреба во екстремни услови.
7. Во комбинација со софтверот, на RFID тагот е мора да inmanagement на животни, или добиток или домаќинство, домашни миленичиња.
Плаќање политика :
1. Плаќање начин : Со Aliexpress.
2. Ве молиме да плаќаат пари во рок од 3 дена по аукцијата заврши.
3. Ние не сме одговорни за царинските давачки и даноци поврзани со.
4. 24 часа техничар за поддршка и онлајн услуга,Внимателно го следи cargos додека не пристигна.
За превозот :
1. Нашите превозот цената вклучува трошоците на превозот, ракување, пакување и сродни трошоци за работна сила.
2. Сите предмети ќе бидат испратени да се купи адреса во ред.ако треба да брод на друга адреса,ве молиме контактирајте со нас.
3. Ние не сме одговорни за погрешни или undeliverable адреса. Ние го задржуваме правото да ја полните превозот надомест повторно за вратени предмети поради погрешна адреса.
Повратни информации :
1. Ако не сте задоволни со нашата служба, ве молиме да ни остават позитивен фидбек со 5 постигнати
2. Ние секогаш сме подготвени да се биде во допир за да одговори на сите прашања или само да се види дека сите се одвива непречено. Ве молиме контактирајте со нас за да го решат проблемот пред да замине негативни повратни информации.

Признавање На Чекање:
Читање-пишување
Прочитајте Опсег:
1-3cm
моќност:
Пасивни Картичка
Големина:
2*12mm
Бренд Име:
Ѕвезда
Контури:
Туѓо Картичка
Чип Вид:
EM4305
Фреквенција:
134.2 khz
Протокол:
ISO11784/785 FDX-Б
Материјал:
Bioglass
Продажба На Единица:
40pcs/пакет
Сертификат:
ICAR
R

Тие исто така купуваат со овој производ