.

.

2 парчиња/set трговија на Големо & Мало со Медицински силика гел Пети Засилувач бутните коски корекција/ bunion голема/ hallux valgus/ нога болка

2 парчиња/set трговија на Големо & Мало со Медицински силика гел Пети Засилувач бутните коски корекција/ bunion голема/ hallux

DEN 719.52
Количина на стоки


Добредојдовте на трговија на Големо, ако купат голема количина, ние може да од страна на морето
Materiel : Медицински силика гел (медицински styrene етилен butylene styrene)
Количина : 2pieces/set
What 's it & Зошто ви е потребна ?
Овој пар на гел пети сепаратори е да се намали bunion нога болка и олеснување на rubbings помеѓу прстите. Тоа е, мора да се има за оние кои поминуваат долги работното време на своите нозе, како што се продажба на мало на персоналот, келнерки, фризери, итн. Тоа им помага да се смири вашиот болно bunion со нежно усогласување на криво големите пети и намалување на притисок на големите заеднички пети.
Карактеристики :
Мали и исклучителен изглед, тоа е погодно да се носат.
Медицински силика гел материјал, тоа е мека и удобна.
Дизајниран за луѓето кои страдаат од hallux valgus.
Тоа може да се ублажат болката од свиткана прсти, се преклопуваат прсти & hallux valgus.

Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Број На Модел На:
Нови
Тип:
Здравствена заштита
Место на Потекло:
Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ