.

.

Delux T9 Про Механички Гејмер Тастатура Гејмер Глувчето RGB Гејмерски Глушец Игра Тастатура 4000 DPI USB Кабелска Тастатура Глувчето Глувци M625

Delux T9 Про Механички Гејмер Тастатура Гејмер Глувчето RGB Гејмерски Глушец Игра Тастатура 4000 DPI USB Кабелска Тастатура Глувчето

DEN 940.00
DEN 1343.52
-30 %
Количина на стоки


Delux T9 Про Механички Гејмер Тастатура Гејмер Глувчето RGB Гејмерски Глушец Игра Тастатура 4000 DPI USB Кабелска Тастатура Глувчето Глувци M625
Спецификации
M625 Глувчето A3050 Жичен Глувчето
DPI : 800/1200/1600/2500/4000 DPI
FPS : 6600
ACC : 20 G
T9 Pluse Игри Keybaord
Тастатура параметри
Копчето Сила : 50±7g
Клучни век : ≥5000 милион пати
Оперативен напон : 5 V
Работат на струјата : ≤на 300m A
Копче за цртање сила : ≥1.0 Kg
Тежина : 520g
Dimention : 437.3 mm(L)* 128mm(W)* 36.2 mm(H)
Систем барање
Компатибилен со Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows10, Mac OS X и други оперативни системи
На Kail Сина Switch Верзија осветлување ефект за контрола на инструкциите :
ESC+F1 : Виолетова орхидеи
ESC+F2 : Темно сина
ESC+F3 : Сино сина
ESC+F4 : снежана
ESC+F5 : Златен портокал
ESC+1 : Ambilight
ESC+2 : Брза промена.
ESC+3 : Вителот облаците
ESC+4 : шарени
ESC+5 : Промена
ESC+6 : User-defined
ESC+W/S : Backlight brightness +/-
ESC+A/D : Светлото конверзија на брзината +/-
ESC+Shift : Off / On Осветлување
Персоналните светлото прилагодувања :
-А : еден клуч светлото на вредноста :
ESC+6 : Тастатура индикатор светлото трепка, Внесете еден обичај режимот на чекање, Допрете го копчето на циклус преку копчето светлото боја(7 бои прилагодливи), Двоен клик на простор бар или 30 секунди без акција зачувате излезот, Индикатор за светло врати во нормална држава.
-Б. Целокупното осветлување боја на вредноста (F1~F5 режим) :
Ф1~F5 на чекање, Притиснете ESC + Ctrl во исто време, 3 секунди подоцна, current mode копчето светлото трепка(Ако сегашниот режим е Ф1, Ф1 копче светлото трепка),сега можете да ја прилагодите бојата на копчето осветлување : Shift+R/G/Б, Р/G/B зголемена;
Ctrl+ R/G/Б , Р/G/B намалување(256 боја прилагодлив), Притиснете ESC + Ctrl зачувај и излези
Други функции :
-ESC+~ : Off / On двете страни на светлото
-ESC+Таб : Принудени да се вратите на factory default mode (основен режим
-ESC+Б : W, A, S, D и ↑ ↓ ← → Swap
29 клуч, пренослив дизајн, па можете да го носите насекаде и во секое време, одлични за една рака контрола. Таа има 11 видови на светлина режими, сјајна темната ноќ. Стилски и удобно, погоден за лаптоп компјутер. С&1 : Прашање : Дали е тоа работа на Mac? Одговор : Тоа би требало да работи на било кој компјутер, додека USB порт работи. 2 : Прашање : каков вид на прекинувачи се во оваа? Одговор : T9 Pro gaming тастатурата е дизајниран со мембрана се префрлите со механички 3 : Прашање : Може да се додели без оглед на кратенки/hotkeys сакате да ова? Одговор : Да, можете да доделите кратенки/hotkeys како ви се допаѓа преку промените прилагодувањето. 4 : Прашање : постои простор бар? Одговор : сребро копчето, каде што вашиот палец ќе одат во просторот бар.

Глувчето Врска:
Жичен
Интерфејс:
USB
Бренд Име:
Delux
Производи Статус:
Акции
Тип:
Мини,Игри,Ергономски,Тенок,Жичен
Број На Модел На:
T9 ™ Plus+M625
Тастатура Врска:
Жичен
Пакет:
Yes
Применливи објект:
За игра
Поддржува Човечки Инженеринг:
Yes
Име на производ:
Delux Игра Тастатура и Глушец
глувчето за dpi:
800/1200/1600/2500/4000 DPI
Глувчето Чип:
A3050
копче на глувчето:
7
глувчето fps:
6600
Backlite:
RGB
Тастатура Работата Стил:
Механички
Компатибилен со:
Win 2000/Win XP / Win Виза/8
тастатурата се префрлите:
Сина
Тастатура Клучеви:
29 клуч
R

Тие исто така купуваат со овој производ