.

.

UHF RFID Шофершајбната Лепило Ознака за паркинг - самолепливи ознаки

UHF RFID Шофершајбната Лепило Ознака за паркинг - самолепливи ознаки

DEN 2784.00
Количина на стоки

Големина 110*40*0.3 мм Меморија 512bits Читање Растојание 6~18 МИЛИОНИ (Зависи од читателот и животна средина) FCC (САД) 902 MHz~928 MHz ETSI (ЕУ) 865.6 MHz~867.5 MHz 896.85 MHz МИКРОФОН (Кореја) 910 MHz~914 MHz SRRC-MII (П. Р Кина) 920 MHz~925 MHz ОТВОРИ (Custom) 860~960 MHz
UHF RFID Шофершајбната Tag/ Паркинг Систем на Ознаки
Предности :
1.Водечките анти-мешање дизајн
2.Анти-сплит дизајн
3.Висока Температура
4.Специјален дизајн за автомобилот управување, се држи на шофершајбната.
5.Алатка знаци се направи тоа тешко да се отстрани
Пасивни UHF РФИД Налепници Шофершајбната
Физички Карактеристики
Димензии
110×40mm
База материјал
Хартија; алуминиумски
Корисникот Средина
Температурата на работа
-10 °c ~+70 °c (+14 °F ~+158 °F )
Температура на чување
-20 °c ~+85 °c (-4 °F ~+185 °F )
Влажност
≤80%
Перформанси Спецификации
Оперативен фреквенција
860~960 MHz
Поддржани стандард
ЕПС C1 G2 (ISO 18000-6 C)
Меморија
96-малку ЕПС; 64-битна TID;
Прочитајте растојание
До 7m / 23.0 ft (reader зависни)
Функционалност
Читај / Пишувај
За задржување на податоци
10 години
Карактеристики
ЕПС глобалната Class1 Gen2 (ISO18000-6 C) во Согласност
Оперативен Фреквенција 860-960 MHz
Контакт-помалку (без батерија е потребно)
Линеарни Поларизација
Хартија пакети
Ниска цена
По лепак директно да се користи на nonmetal стоки
Апликации
Библиотека
Книжарница
Дистрибуција Логистика
Синџирот На Снабдување
Основни Параметри на Модел на автомобил ознака Големина 110*40*0.3 мм Пломба Материјал, домашно МИЛЕНИЧЕ+АЛ Материјал за Пакување ПЕТ Стандард / Протокол ЕПС CLASS1 GEN2/ ISO 18000-6 C Износ 100pcs/торба Оперативни Фреквенција на препораките на FCC (САД) 902 MHz~928 MHz ETSI (ЕУ) 865.6 MHz~867.5 MHz, 896.85 MHz МИКРОФОН (Кореја) 910 MHz~914 MHz SRRC-MII (П. Р Кина) 920 MHz~925 MHz OPEN' (Custom) 860~960 MHz Перформанси Меморија 512bit s Чип Туѓо Higgs-3 работниот Режим за Читање / Пишување, претходно преку софтвер,просек помалку од 10ms/64bits за една картичка читање. Читање од Далечина 6~18 МИЛИОНИ (Зависи од читателот и животна средина) Средина параметри Оперативни Темп. -30~+80 (Целзиусови Степени) Складирање Темп. -40~+120 (целзиусови степени)

Фреквенција:
915MHz
Големина:
110*40*0.3mm
Број На Модел На:
UHF
Чип Вид:
Композитни Картичка
Контури:
Туѓо Картичка
Чип Капацитет:
512bits
моќност:
Пасивни Картичка
Признавање На Чекање:
Читање-пишување
Прочитајте Опсег:
1-30Meter
Бренд Име:
KINGJOIN&GALO
R

Тие исто така купуваат со овој производ