.

.

FEELDO Автомобил Ноќ Визија Rear View Camera За Хонда CRV(07-11)/Одисеја(08-13)/Crosstour(10~15)/Одговара(09-14) Копија Камера #AM4058

FEELDO Автомобил Ноќ Визија Rear View Camera За Хонда CRV(07-11)/Одисеја(08-13)/Crosstour(10~15)/Одговара(09-14) Копија Камера

DEN 522.00
DEN 600.00
-13 %
Количина на стоки


Општи Информации Компатибилност За Хонда CRV Третата генерација (2007-2011)
За Хонда Одисеја Четвртата генерација (RB3-RB4 шасија) (2008-2013)
За Хонда Crosstour(2010-2015)
За Хонда Фит(Hatchback) Втората генерација (2009-2014)
За Хонда Фит(Седан) Втората генерација (2009-2014) Спецификации Image Sensor 1/4 инчи CMOS PC7070 Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 640*480 пиксели, Хоризонтална резолуција 480 TV линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),138deg (H),125deg(V) Ноќно Поддршка Паркинг Водич Линија за Поддршка Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото/Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VP-P,70 OHM) Минимум осветлување 0.01 Лукс/F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 120m A температурата на работа -20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура -40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67/IP68

Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
FEELDO
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Алармот Тип:
Задната Страна
R

Тие исто така купуваат со овој производ