.

.

Зелена Боја 80mm Ширина ПВЦ бизнис Картичка Ембос Топла Фолија Печат преносот на Топлината Топла Фолија Хартија Најдобри цени и Висок Квалитет

Зелена Боја 80mm Ширина ПВЦ бизнис Картичка Ембос Топла Фолија Печат преносот на Топлината Топла Фолија Хартија Најдобри цени

DEN 456.00
DEN 480.00
-5 %
Количина на стоки

сантиметар
Ласерски Зелена ПВЦ Фолија Хартија
Фолија хартија е широко се користат во специјализирани за печатење. Тоа може да се користи не само топла фолија печат, но исто така и топлина притиснете.
Карактеристики
Рефлексивни фолија изглед & мека рачка
Додадете сјај но нетранспарентно доволно за сите светло&темна површина Големина : 8cm X120m /тркалаат Нето тежина : 0.66 Lb(0.3 кг)
Топла фолија печат
Тоа може да се користи за да се ембос хартија, фотографија, дрво, бизнис картичка, ПВЦ, акрилик итн.
Топлина притиснете
Тоа е лесен и привлечна сила за да ја користите кога декорација маици, тоа може да префрлувате да стандард plastisol и специјални влијае plastisol. Флеш и сјај на фолија го прави вашиот дизајн стојат во толпата.
Фолија се применува обоени страна нагоре и алуминиум изглед (досадна) страна надолу.
Според различни супстрати, корисниците треба да го совладате соработка на температура, притисок и брзина.
Фолија
Топла Фолија Печат
Топлина Притиснете
Примена
температура
185-204
(85-95
356-365
(180-185)
Време
2-5 дик
18-22sec
Ве молиме примерок за тестирање пред да се користи во производство

Број На Модел На:
Зелена
is_customized:
Yes
Употреба:
Дома, DIY
Тип:
Рака Алатка Делови
Материјал:
Карбид
Бренд Име:
SPExpressDIY
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ