.

.

автомобил камера!!АВТОМОБИЛ CCD ЗАДНИТЕ ВИДИТЕ ОБРАТНА КОПИЈА SONY ЧИП КАМЕРА ЗА ОПЕЛ Astra H /Corsa D/Meriva A/Vectra C/ Б Zafira

автомобил камера!!АВТОМОБИЛ CCD ЗАДНИТЕ ВИДИТЕ ОБРАТНА КОПИЈА SONY ЧИП КАМЕРА ЗА ОПЕЛ Astra H /Corsa D/Meriva A/Vectra C/ Б Zafira

DEN 794.00
DEN 882.24
-10 %
Количина на стоки

170 степен поглед агол,многу мали,и лесен за инсталирање. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор. Оваа камера ќе го замени еден од табличка светла. Предмети може да биде заменет во текот на првиот месец или одржува на првата година. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот. Сите што ви треба е екран и видео влезот на пристаништето.
AGC : Автоматски
BLC : Автоматски
Баланс На Белата Боја : Автоматски
Видео Боја : Шарени
Ефективни Пиксели : 728x512
Резолуција : 520 TV линии (Нормално CMOS/CCD/CMD камерата е 420 TV Lines)
Видео Излез : 1. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта Поврзете моќта на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.Дизајниран според licese светлина дупка инсталирате.0 Vp-p,75?
Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S
S/N сооднос : Подобро Од 48db
Леќа Агол : 170 Степен
Водоотпорен Класа : Ip 68
Операција Температура : -20°C+80°C RH95%
Температура На Чување : -30°C+80°C
Работна Сила (DCV) : 12
Тековната потрошувачка : 90m A Max
SONY CCD АВТОМОБИЛ КАМЕРА
Пакет :
1 x Водоотпорен Автомобил Задните Видите SONY CCD Камера
1 x 5 M Видео Кабел
1 x Кабел за Напојување
Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски,водоотпорен.
Ние ќе ви вратат за предмети се врати во рок од 7 дена од денот на добивате нив, за било која причина. Целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба.
Пред да се врати ставки, ве молиме бидете сигурни дека ќе добиете на нашата (продавачот) се врати адреса и напишете подарок на испорака детали лист. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте сигурни. Штом ќе добиете предмети, ние ќе го поправи или размена нив ПОБРЗО.

Тип На Објект:
Автомобил DVR
Собранието На Чекање:
Преносни Снимач
Камерата Резолуција:
720x480
Бренд Име:
FUWAYDA
Број На Леќи:
1
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 2
Екран На Допир:
No
Специјални Функции:
Радар Детектор,Со Rearview Огледало,Ноќ Визија
Пиксели:
300Mega
Батеријата:
Вграден-во
Оригиналниот Пакет:
Yes
Макс Надворешна Меморија:
Никој
Екранот Размер:
4
Видео Формат:
AVI
Интерфејс:
AV-Out
Рамки Во Секунда:
120
Агол На Гледање:
170°
OSD Language:
Англиски
GPS logger:
Никој
Видео Кодот:
AVC
Големина На Дисплеј:
сите
Чипсет Производител:
SONY
Автомобил Производител:
Ford
Слики Сензор:
Sony CCD
R

Тие исто така купуваат со овој производ