.

.

Бесплатен превозот,YB5135D три полу-LCD DC дигитални ammeter DC100A + 100A 75mV Шант

Бесплатен превозот,YB5135D три полу-LCD DC дигитални ammeter DC100A + 100A 75mV Шант

DEN 631.00
DEN 671.52
-6 %
Количина на стоки

99 /парче
Двоен режим на SYVA2 дигитални напон ammeter (4-30 V/2 A), voltmeter / ammeter главата US$ 17.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад.Ако ви треба Брз превозот,контактирајте со нас.
Ако ви се задоволи со нас,pleae ја напушти пет ѕвездички позитивни feeback,и добредојде на нашата продавница повторно,ние ќе снабдување на добра објекти и услуги во секое време.5-100 V DC voltmeter US$ 14. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот слободни. Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати.
YB5135 D три полу-LCD DC дигитални ammeter DC100 A +100 A 75m V шант
Описи :
LCD серија табела - треба да се обрне внимание во текот на :
1, бидејќи насловот линија внатрешни една понуда, така што не може да тест насловот voltmeter, моменталната понуда терминал
2, снабдување-страна да се донесе посебен напојување и тест крајот "изолација"
Спецификации :
DC200u A : Мерен опсег за DC 0 ~ / - 200u A
DC2m A : Мерен опсег за DC 0 ~ / - 2m A
DC20m A : Мерен опсег за DC 0 ~ / - 20m A
DC200m A : Мерен опсег за DC 0 ~ / - 200m A
DC2 A : Мерен опсег за DC 0 ~ / - 2 A
DC5 A : Мерен опсег за DC 0 ~ / - 5 A
DC5 A или помалку можат да бидат директно применети шантови треба да се тестираат, кога тековната надминува 5 A
Технички параметри :
Оперативен напон : AC / DC 8 ~ 12 V
Оперативен Актуелни :
Дисплеј : ЛЦД сино осветлување, карактер висина 20mm
Димензии : 79*43*25 мм
Монтажа исечок : 76*39 mm
Тежина : околу 60g
Мерењето го оценувате : 2 / S
На overrange покажуваат : прво, да се покаже "1" или "-1", вторите три не се прикажани
Екстремни услови за работа :
Оперативен Температура : -10°c ~ 50°c
Оперативен Влажност : 10 до 80% (не-кондензирање)
Работен притисок : 80 ~ 106k Pa
Изложување на сонце : нема директна изложеност на
Главни карактеристики :
Производ стабилност, високо мерење на точност, силна анти-притискање способност
Изглед со стандардна големина, лесно да го инсталирате
Пакет;
1pcs DC100 A ammeter
1pcs 100 A 75m A затвори
Почитувани купувачи :
Добредојдовте во мојата продавница!Ви благодариме!
На секој transanction,вашиот ги задоволи е нашата цел.
Ние, исто така, може да обезбеди Изрази,како што се Fedex,DHL,EMS,обично 3-7days за повеќето земјата.00 /парче
Бесплатен превозот , LCD дигитален AC voltmeter ammeter главата US$ 16.36 Четири автомобил батеријата индикација експериментални моќ voltmeter 0-200 V US$ 14.ние ќе го испрати во рок од 2 работни дена по примање на пари.Ако објектот е неисправна на 14 дена, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.Ние ги испратите на адреса на ebay додадете информации,ве молиме проверете ја вашата додадете информации на ebay е точно.
Глобалната испорака е тешко да се контролира понекогаш,ако havent добијат по 25days,контактирајте со нас,ние ќе провери за вас.99 /парче
Бесплатен превозот , Мултифункционални voltmeter 200 V 435 W Семоќниот Издание 4-жица US$ 10.99 /парче
Бесплатен превозот, ,D69-31 LCD дигитален дисплеј електричен автомобил DC3.99 /парче
Бесплатен превозот,,Дигитални DC voltmeter DC ammeter дигитални LCD DC напон ammeter US$ 20.
Вашиот искрено
Nedevd
Превозот И Ракувањето Со
1. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект.

DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
R

Тие исто така купуваат со овој производ