.

.

25KN Алуминиум Carabiner Качување ХМС Форма Завртка за Заклучување Копче за Заклучување Маратон Carabiner Кула За Работа Arborist

25KN Алуминиум Carabiner Качување ХМС Форма Завртка за Заклучување Копче за Заклучување Маратон Carabiner Кула За Работа Arborist

DEN 526.00
DEN 657.12
-20 %
Количина на стоки

25 KN Алуминиум Carabiner Качување Алуминиум Завртка за Заклучување Копче за Заклучување Маратон Carabiner Кула За Работа Arborist Опис : Заклучување носот спречува од јажето snagging. Направени од авион-одделение алуминиум да биде светлина додека издржливи. Сертификација на CE 1019 со силата на сопирање оценка да 25k N / 5600lb. Цврсто изграден и лесен-за-се справи со облик направи удобно за време на работата. Со својата симетрична форма, ХМС carabiner е широко се користи со повеќето belay или rappel уред. Каде јажето доаѓа во директен контакт е дизајниран да биде заокружен со цел што јаже работи без проблеми. Облик : ХМС Боја : Сива Порта : Завртка за Заклучување на Нето Тежина : 90g/3.17 Оз Портата Отворање(d) : 23mm Димензија : 110 x 75мм • 4.33 x 2.95 инчен Материјал : Алуминиум Легура (елоксирани) Сертификација : CE 1019 EN 12275 Сила : Кршење Сила 25k N - Мали Оска : 9k N - Отворена Порта : 9k N Производи Покаже : Плаќање : Ние може да се прифати Кредитна Картичка, Web Money, T/T, Western Union, Qiwi Паричник, Boleto, SOFORT Банкарство, итн. Испорака : Повеќето предмети ќе биде предаден во рок од 1-3 дена по уплатата примена ; Ние обично напишете ниска цена на пратката површината за да се избегне данок; приемникот треба да биде одговорен за данок или должност обвинет од страна на својата земја. Купувачот Треба Да се Знае : Ние гарантираме нула ризик купување искуство за вас. Ако не можете да примите објект во рамките на заштита на време, контактирајте со нас да се продолжи. Ако објектот не е во право или скршени, контактирајте со нас пред да замине повратни информации или отворање на спорот. Ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме оставете ги 5-ѕвезда и споделување со вашите пријатели. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде прекрасно шопинг искуство.

Тип:
Carabiners & Quickdraws
Бренд Име:
G ГМ
Обликот:
ХМС
боја:
сива
ПОРТАТА:
Завртка Заклучување Carabiner
Нето тежина:
90g
Портата Отворање(d):
23mm
димензија:
110 x 75mm
Материјал:
Алуминиум Легура (елоксирани)
сертификација:
CE 1019 EN 12275
сила:
Кршење Сила 25kN - Мали Оска
R

Тие исто така купуваат со овој производ