.

.

200*200,200 W@230V Keenovo Силикони Грејач 3D Печатач Грејач,Загрева Heatbed, Првиот Степен на Квалитет Гарантиран

200*200,200 [email protected] Keenovo Силикони Грејач 3D Печатач Грејач,Загрева Heatbed, Првиот Степен на Квалитет Гарантиран

DEN 1849.92
Количина на стоки


(Купувачи од Русија, исто така, може да се купи од нашите руската компанија : keenovo.ru, ви благодариме!)
Зошто Keenovo Печка?
Како еден од првите производители на флексибилни грејни во Кина, ние имаме разбирање за сигурноста на нашите греење елементи за вашите уреди,машини и опрема,НИКОГАШ не може да биде над-истакна, а ние нудиме најдобар квалитет по конкурентни цени со ветувања подолу :
а)Ние ги користиме САМО Arlon силиконска гума супстрат увезени од САД и автентични Du Pont Polyimide филм во продукција за да се обезбеди најдобри греење перформанси и најдолго служат како, особено при високи температури и во долго време греење процес.
б)Ние нудиме БЕСПЛАТНА помош во грејач дизајн за да се постигне идеална термички решение за вашата апликација.
c)Секоја грејач е ново направени да нарачате и фабрика-прегледано пред породувањето.
Тоа е Електрична енергија И Топлина ќе се соочите со, s o да НЕ се дозволи каков било ризик во вашата апликација кога ќе се keenovo како најдобар.
Клиент Сведоштва
........................................................................................................................
Подолу е опис на Објектот ќе се купуваат со овој линк :
Многу побезбеден и посигурен извор на топлина од Rep Rap PCB heatbeds. Ве молиме наведете кога ставање цел ако ви треба 110 V или други напон. Стандардно, ние произведуваме со 230 V за овој оглас.
Ве молиме контактирајте со нас за специјален попуст на голема количина купување.
Прилагодено Дизајн Добредојдени.
Општ Вовед на Силиконски Греалки
Грејач Структура Илустрација :
Ве молиме имајте во предвид дека сите силикони грејачи се жица рана стандардно, ве Молиме контактирајте со нас ако сакате гравирани фолија.
Типични Апликации на Siliocne Грејачи :
Вие исто така може да ви се допаѓа нашиот популарен предмети се следниве :

моќност:
101W & Up
Бренд Име:
keenovo
Материјал:
Синтетички Влакна
Топлина За Зачувување На Траење:
15 Часа & Up
Големина:
200*200mm
моќност:
[email protected]
Монтажа Метод:
3M лепило поддршка
Води:
1000mm
Други:
со 10мм круг дупка во центарот
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ