.

.

DS2100 моќ надгледување на моќта аналитичар тест V A P PC годишна потрошувачка на енергија фреквенција со 2 метри и 2 сокети 4bulbs

DS2100 моќ надгледување на моќта аналитичар тест V A P PC годишна потрошувачка на енергија фреквенција со 2 метри и 2 сокети

DEN 7968.00
Количина на стоки


Овој Приказ полица има две EPM8200 електрични параметар тестери, две E14 adaptors ,две E27 adaptors ,и две моќ штекерите (подножјата).
Главните технички параметри(еден EPM8200) :
Работа
напон
AC85 V~265 V
Потрошувачка на енергија
оперативен фреквенција
45~65 Hz
Моќ мерен опсег
0~999.9 W
Моќ резолуција
0.1 W
Моќност мерење на Точност
0.5%FS
Напон спектар на текст
AC2 V~275 V
Напон резолуција
0.1 V
Напон на мерење на Точност
0.5%FS
Тековната текст опсег
AC0~4А -
Сегашната резолуција
0. 001 A
Тековната Точност на мерење на
0.5%FS
Фактор на моќ опсег
0~1.000
Фактор на моќност резолуција
0.001
Фактор на моќ и Точност
0.5%FS
Фреквентен опсег
10.0~99.9 Hz
Фреквенција резолуција
0.1 Hz
Фреквенција на мерење на Точност
0.5%FS
Годишната потрошувачка на електрична енергија
0~99999.9
kwh/годишно
Годишен електрична енергија резолуција
0.1 kwh/годишно
Годишен електрична енергија мерење на Точност
0.5%FS
Земање мостри стапка
2 пати /s
display mode
На 2,4 инчен TFT дисплеј во Боја
Overrange екранот
"Висок"
инсталација
Вградени инсталација
Димензија
90.0mmx61.0mmx30.0mm
ДУПКА СО ГОЛЕМИНА
88.0+0.5mmx57.0+0.5 mm
Температурата на работа
0~50
Работата на животната средина влажност
?85% RH

Мерење На Напон Спектар:
0~300V
Број На Модел На:
DS2100
Точноста Класа:
0.5%
DIY Материјали:
Електрични
Температурата На Работа:
0~40
Бренд Име:
ZHURUI
Мерење На Струја Опсег:
0~4А -
R

Тие исто така купуваат со овој производ