.

.

OD 56mm со дебелина 20mm, дупка големина 12.7 мм на палачинка се лизга прстен 2 сигнал кола/жици

OD 56mm со дебелина 20mm, дупка големина 12.7 мм на палачинка се лизга прстен 2 сигнал кола/жици

DEN 2880.00
Количина на стоки


SNK Палачинка се лизга прстен како уште една форма на преку дупка се лизга прстен, кои се дизајнирани за некаде вертикална простор е ограничен, додека horzontal простор е помалку рестриктивни. посебно висок вакуум запечатување технологија и благороден метал четка обезбеди висока сигурност пренесување и ротирачки перформанси на лизга прстен.
SNK025 Спецификации(Стандард) Контакт Материјал
Скапоцени метали четка,Сребро позлатен прстени Тековна Оценка
2А по коло Број на Кола
2 Оперативни Брзина
300 вртежи во минута* континуирано Доведе Жица
УЛ Тефлон® Awg28,Awg22,Awg16,Awg10 (150 mm) Напон
300 V Оперативни Темп.
-40°C до 80°C Работа Влажност
60%RH вртежен момент
Прибл. ≤16.25 g·m (референца ) Dielectric Сила
≥1000 [email protected] Hz помеѓу секоја кола Отпорност на Изолација
800 MΩ@ 300 VDC Бучава
Помалку од 50 mΩ @ 6 VDC, 50 m A, 5 вртежи во минута Домување Материјал
Алуминиум Легура Заштита
IP51

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
SENRING
Дупка со ГОЛЕМИНА:
12.7 mm
OD:
56mm
Дебелина:
20mm
моќ кола:
2 кола секоја 2A
Број На Модел На:
SNK012-02S
R

Тие исто така купуваат со овој производ