.

.

Superbat 5db 698-2700MHz 4G LTE Мобилен Телефон Сечилото/Клип Антена Бустер TS9 РА за MF668 MF30 MF62 Huawei ZTE 700-2600Mhz Антенски

Superbat 5db 698-2700MHz 4G LTE Мобилен Телефон Сечилото/Клип Антена Бустер TS9 РА за MF668 MF30 MF62 Huawei ZTE 700-2600Mhz

DEN 358.00
DEN 397.44
-10 %
Количина на стоки


5dbi 4 G LTE Мобилен Телефон Сечилото/Клип Антена Бустер TS9 Т-9 Plug Десен Агол за MF668 MF30 MF62 Huawei ZTE 700-2600 Mhz Антенски
100% Сосема НОВ висок квалитет
Опис :
Голема брзина на интернет е од суштинско значење во денешниот свет. Ниска јачина на сигналот предизвикува значително намалување на податоци стапка. За mobile корисник, изнаоѓање на добар сигнал често станува предизвик. На добивка и кота на антената може да го направи сите разликата. Надворешна антена може да обезбеди фантастичен да се зголеми јачината на сигналот и пренос на брзини.
Оваа антена карактеристики корисна клип дизајн за да прикачите ненаметливо им ги на вашиот лаптоп екран. Оваа 4 G mobile broadband антената е одлична за подобрување на сигналот и пренос на брзини. Оваа антена и конектор за монтажа е се што треба за да се добие големи сигнал подобрувања. Тоа карактеристики корисна клип дизајн за да прикачите ненаметливо им ги на вашиот лаптоп екран.
Карактеристики :
А Клипот На 5 DBI 4 G Антена за да одговараат на повеќето Huawei модеми. Оваа висока добивка антена ќе го подобрите приемот на 4 G Широкопојасен интернет. Одлично за патување или кога не сте сигурни дека локацијата на вашиот мобилен телефон .Јарболот,Lap Top Екран Клип - карактеристики корисна клип дизајн за да прикачите ненаметливо им ги на вашиот лаптоп со екран на Компатибилност.
Технички Карактеристики
Фреквенција(MHz) : 698-960/1710-2170/2500-2600
Ја зголемува антена сила до 5dbi
Подобрување и одржување на одлична сигнал за квалитет
Клипот планината ви овозможува лесно да закачите и да ги отстрани да се врати или страна на лаптоп капак/екранот
Употребливи затворен или на отворено
Брз, едноставен за инсталација, без софтвер потребен
Антенски Приклучок : TS9 машки право агол (стандардно) , SMA/SSMB/CRC9/TS9/MS147/MCX/MMCX/MC-Картичка FME/BNC/TNC/SMB.и така натаму.,ве молиме да ни даде белешки ако конектор е одбра !
Антена должина : 16cm
Кабел должина : 50cm, RG174
Тежина : 30g
Примена слика
Ве молиме љубезно ве молиме имајте во предвид :
Оваа антена има 3 G фреквенции на : 820-2170
Некои земји,како што се велика БРИТАНИЈА,Канада,Франција,Германија
имаат широк фреквентен вклучувајќи 2600 Mhz за 4 G,
Ако сакате таа да работат на 4 G,ве молиме двојно проверете ги вашите локални фреквенција.
4 G фреквенција за референца :
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА : LTE 800, LTE, 1800, LTE 2600
Бразил : LTE 2600
Канада : LTE 1700, LTE 2100, LTE 2600
Данска : LTE 800, LTE, 1800, LTE 2600
Франција : LTE 800, LTE 2600
Германија : LTE 800, LTE, 1800, LTE 2600
Италија : LTE 800, LTE, 1800, LTE 2600
Шведска : LTE 800, LTE, 900, LTE, 1800, LTE 2600
Русија : LTE 2600
ХОЛАНДИЈА : LTE 800, 1800, 2600
НАШАТА КОМПАНИЈА СЕМЕЈСТВО
Како младите голем тим полн со енергија, ние се подготвени да се потрудиме да се поддржи вашиот проект со врвот quanlity,конкурентни цени и одлична услуга.

Број На Модел На:
4A3-2649-T04RA-050-50
Бренд Име:
Superbat
Тип На Производ:
ts9 4g lte антена
Добивка:
5dbi
конектор:
TS9 plug десен агол
Фреквенција:
698-960/1710-2170/2500-2600
Место на Потекло:
Кина (Копно)
кабелот тип:
RG174
Должина на кабел:
50cm
Антена Должина :
16cm
Тежина:
30g
R

Тие исто така купуваат со овој производ