.

.

Huawei E3251 Податоци Картичка DC 43.2 M

Huawei E3251 Податоци Картичка DC 43.2 M

DEN 1642.00
DEN 1824.00
-10 %
Количина на стоки


Се повеќе и повеќе оператори ги имплементирање HSPA+ netqorks, иако 4 G LTE е да стане мејнстрим на надградба на мрежата. Врз основа на dual-cell технологија, DC-HSPA+ мрежа е надградена 3 G, или попрецизно 3.5 G мрежа, која може да се направи на податоците стапка на пренос достигне до 42 Mbps . Оваа брзина е двојно да го линкот брзина на HSPA+ мрежа. По надградба на мрежата, мора да постојат нови уреди, како што се USB Модем, безжичен рутер, за поддршка на овие мрежи.
Како што можеме да видиме, веќе постојат многу wireless модеми или рутери достапни на пазарот, но се повеќе и повеќе безжичните терминали се достапни со надградба на технологијата за конекција на податоци и стабилни перформанси. Huawei е доминирана од добавувач на безжична опрема и денес, ние би сакале да се воведе нов Двоен мобилен 42 Mbps USB Модем – HUAWEI E3251 .
HUAWEI Hi Link E3251 DC-HSPA+ USB Стик(во натамошниот текст : Hi Link E3251) е најновиот и најбрзиот 3 G 42 Mpbs USB модем. Тоа е отклучен за сите мрежи, со цел да се исполнат условите од различни оператори, суб-производи E3251s-1, E3251s-2 и E3251s-6 се вклучени, кои го поддржуваат различни фреквенција, детални како што е подолу :
* HUAWEI E3251s-1
DC-HSPA/HSPA/UMTS 2100 MHz
EDGE/GPRS/GSM 850/900/1800/1900 MHz
* HUAWEI E3251s-2
DC-HSPA/HSPA/UMTS 2100/900 MHz
EDGE/GPRS/GSM 850/900/1800/1900 MHz
* HUAWEI E3251s-6
DC-HSPA/HSPA/UMTS 2100/1900/850 MHz
EDGE/GPRS/GSM 850/900/1800/1900 MHz
Опис
Тип : Hi Link DC-HSPA+ USB Stick/Интернет Клучните Оперативни бендови(3 G) : DC-HSPA/HSPA/UMTS 2100 MHz(850/900/1900 MHz изборен) Оперативни бендови(2 G) : EDGE/GPRS/GSM 850/900/1800/1900 MHz Брзина : speed Downlink : DC-HSPA+ 43.2 Mbps; Пренос : 5.76 Mbps Интерфејс : Стандардниот USB 2.0, Plug and play Димензии : 86.7 X26.3 X11.8мм Тежина : 29.7 g Micro SD картичка слот за : Поддршка(до 32 GB) Поддршка Надворешна Антена интерфејс. Се изгради со внатрешна антена Еквилајзер и примате разновидност Системи : Windows XP SP3 Windows Vista SP1/SP2 Windows 7, Mac OS X 10.5, 10.6 и 10.7 или над

wirless Модем Тип:
WCDMA,LTE
Производи Статус:
Акции
Тип:
Безжичната
Бренд Име:
Huawei
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
USB
Стил:
Надворешни
Број На Модел На:
E3251
Преносот Го Оценувате:
43.2 M
боја:
Бела
Гаранција:
1 година
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ