.

.

Божиќ светла 30 метри led светла flasher светилка постави декорација фенер свадба декорација материјали светилка dangxiang мали

Божиќ светла 30 метри led светла flasher светилка постави декорација фенер свадба декорација материјали светилка dangxiang мали

DEN 1242.00
DEN 1612.80
-23 %
Количина на стоки

детали за производот
напон : 220 v гласат : единица јуани / лента
со светла стил : осветлување string прозрачна боја : многоцветни , сина , жолта , , , бела розова боја се виолетови
спецификација ( монистра светлина / м ) : 30 m
за да го зачувате вашето време да се се препорачува и одговор внимателно заврши види опис !
q1 : овој дел светилка на квалитетот на ourproducts ?
а1 : led светла употреба на ладно извор на светлина led осветлување јадро , светлечки чиста , висока осветленост , долг живот ( околу 60000 час ) , боја униформа . на folwing 1.3 целосна бакарна жица , обезбедување на квалитет , апсолутно безбеден .
q2 : каде може да се користат ?
а2 : штекер толку долго како место за употреба , како на пример : во брак живеат бар , , парк , вечер плажа , балкон градина , семејство , во соба, во кое било место . подолу купувачи користат по споделување на фотографии .
q3 : користете кога ?
a3 : внатрешна употреба зборови , да се стави на дете не може да го допре 's место , dangxiang спречи добива . во употреба на отворено кога , мора да dogood приклучок и контролер на водоотпорен се подготви , приклучок и контролорот не се сретна со вода , се судрите со вода 'll изгорени .
Е глава и на крајот plug приклучување-up , повеќето безбедно за 50 m низа на , исто така е 5 лента string , articie 6 користите друг приклучок .
п5 : цена, исто така може да евтини ? тоа се купи приоритетен ? што ако не сакам мерење може да го прилагодите
а5 : единствен член на зборови , оваа цена е најниска . количество може да го контактирате овластениот сервис , имаат соодветно . поддршка за да ги прилагодите на секое мерење светла , брза испорака , квалитет на уверување .
q6 : осветлување треперење ? неколку видови на моделот everg ?
a6 : apiece шарени светилки сите имаат syncronisation на бела пластична контролер кутија 's , можат да го контролираат фенери scintillation промени , имаат 8 вид модел на треперење ако долго време не се контролира , случаен автоматски ќе се промени .
следните 100% daoche слика дијаграм ќе multiformity
четири многоцветни : со четири бои црвено жолта сино зелена .

Емитуваат Боја:
Променливи, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Розова, Виолетова
Употреба:
празник
Должина:
300cm
Тело Материјал:
Пластични
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
90 дена
Глава Број:
20-50 глава
сертификација:
CCC,RoHS
боја:
Бела,Жолта,Црвена,Светло Жолта,Розова,Војска Зелена
Е dimmable:
No
База Тип:
2G11
Напон:
220V
Осветлување Растојание:
6-10m
Повод:
дневна соба
Е Светилки Вклучени:
No
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
0047
R

Тие исто така купуваат со овој производ