.

.

50mm Проток Понесе G2, Дувачкиот Вентил Електромагнетниот Вода Контрола Вентил Модел 2W500-50 Напон DC24V

50mm Проток Понесе G2, Дувачкиот Вентил Електромагнетниот Вода Контрола Вентил Модел 2W500-50 Напон DC24V

DEN 6528.00
Количина на стоки


Тема Опција : G и NPT
Стандарден Напон Опција : DC12 V,DC24 V,AC110 V,AC220 V
Материјал Опција : Месинг и Нерѓосувачки Челик
Нафта Печат Опција : NBR,EPDM,VITON
Спецификации и Описи
2 W350-35
2 W400-40
2 W500-50
Порт Големина
G1-1/4"
G1-1/2"
G2"
Протокот Понесе Големина
35mm
40mm
50mm
CV Вредност
24
29
48
Тип
Нормално Затворен
Начин Позиција
2/2 Начин
Материјал на Телото
2 W : Месинг(Опција : 2 S : Нерѓосувачки Челик)
Движење Шема
Direct Drive
Работна Температура
-5~+80'C(180'C)
Работен Притисок
Вода-Масло : 0~0.5 Mpa Воздух/Гас : 0~0.7 Mpa
Материјал на Печат
NBR,VITON,EPDM
Напон
AC110 V,AC220 V,DC12 V,DC24 V
Напон Спектар
±10%
Течни
Вода Нафта Гас Воздух
Серпентина
Конвенционалните(Водоотпорен)
Опис : Две позиција, две начин, нормално блиску прекинувач, магнетни електромагнетниот вода вентил. Може да биде инсталиран на секој агол, но тоа е добар избор кога хоризонтална цевка задржи нагоре. Користи за контрола на автоматски на течност и гас во гасовод.

Тип:
Вентили
R

Тие исто така купуваат со овој производ