.

.

973UL-T0 S.13mm*W13mm*L10m Wingtai Nitto NITOFLON Отпорни на Топлина Стаклени Влакна Текстил селотејп

973UL-T0 S.13mm*W13mm*L10m Wingtai Nitto NITOFLON Отпорни на Топлина Стаклени Влакна Текстил селотејп

DEN 312.00
Количина на стоки

Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми.
Карактеристики : 1.
Модел Супстрат
Краткорочни
отпорност на топлина
Континуирана употреба температура Линк
Дебелина ( мм )
Ширина
( mm )
Должина
( m ) Број 973 UL-S 0.13 19 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13 15 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0. Тоа само ве однесе 30 секунди.
Апликации : 1.Отпорни на топлина изолација 2.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.Увезената Царинските Давачки е на Купувачот на Сметка.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас.
За плаќање : 1. , pls изберете совршен натпревар стандард што треба. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . Добри и Вистински Квалитет! 2017 Топла Продажба !
Колку повеќе наредбата, повеќе попуст имате ! ! : )
Спецификација
Боја
Беж
Spec.Површинскиот слој на големината ролни за умирање и смола третман Широко се користат во фармацевтската индустрија, индустријата за храна, печатење индустрија, индустрија, хемиска индустрија, итн
Структура :
Одлични Перформанси :
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Како што следува табела на други спецификации.13 25 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.)
За повратни информации :
1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Еден површината се третира и обложени со силиконски лепило, која покажува одлична отпорност на топлина и механичка сила.13mm*W13mm*L10m Wingtai Nitto NITOFLON Отпорни на Топлина Стаклени Влакна Текстил селотејп
Количина : 1 Buc
Внимание !!
973 UL-S е направен во Nitto Denko " Кинеска фабрика ( Шангај Songjiang) .Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.13 50 10 300 степен -60~280 степен
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.13 38 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.13mm*W13mm*L10m
Краткорочни отпорност на топлина
300 Степен
Континуирано отпорност на топлина
-60~260 Степен
Производ База Материјал
Стаклени Влакна Текстил
Лепило
Силикони
Преглед :
Стакло текстил база материјали импрегнирани со polytetrafluoroethylene (PTFE) дисперзија потоа sintered.13 13 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка. Супериорен мувла-ослободувачки и лизгање својства.
За превозот :
1.Топлина-отпорни на масла за топлинска запечатување 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас. Не-лепило страна се покажува одлични карактеристики на polytetrafluoroethylene како што се електрични својства, отпорност на топлина, временските услови, хемиски и вода (вода-пролевање), и не-adhesiveness. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Добро држење сопственост на покачени температури и димензионална стабилност.

Тип:
Лента
Број На Модел На:
973ul-s
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Лента Тип:
Електрични Лента
Spec.:
T0.13mm*W13mm*L10m
боја:
Беж
Краткорочни отпорност на топлина:
300℃
Континуирана употреба температура:
-60~260℃
Лепило:
Силикони
Производ база материјал:
Стаклени Влакна Текстил
Предност:
Има добра исклучување модели и мазност.
Функција:
Топлински отпор, хемиска отпорност, водоотпорен
Широко се користи во:
Топлина запечатување, топлина опрема и пакување електронската индустрија
Место на Потекло:
Јапонија Nitto Denko
R

Тие исто така купуваат со овој производ