.

.

Оригиналниот Феникс Голи Светилка SHP135 Проектор Светилка

Оригиналниот Феникс Голи Светилка SHP135 Проектор Светилка

DEN 5016.00
DEN 5280.00
-5 %
Количина на стоки

Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно. : SHP
Сијалица параметри : SHP135
Се применуваат следниве проектор модели :
Остар
Услови на купување
Гаранција : 180 дена од денот на превозот фактура
Плаќање : ТТ однапред, Western Union
Испорака : 2~3 дена по банка лизга или плаќање
Курир : DHL, UPS-от, FEDEX, EMS
Ние можеме да снабдување :
1.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Компатибилен голи светилка (CB)
Оригиналниот голи светилка бренд вклучуваат : SHP UHP VIP NSH NSHA ХС HSCR UHE UHB
Повеќе детали на светилки за вашиот референца,ве молиме проверете ги следните фотографии
Зошто да се купи од нас
1. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
• Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица
• Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите. Професионална Соработка Тим. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години. Оригиналниот со модул(НП/OLM)
2. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел.
Модел БР. Сигурен Corporation.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден. Оригиналниот светилка со домување (OWH/GLM/OEM)
3.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта.
Ви благодариме за вашата посета и имаат пријатен шопинг. 180-ден Гаранција.

Број На Модел На:
SHP155
Бренд Име:
SIMUSA
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Траење на живот:
2000-3000
R

Тие исто така купуваат со овој производ