.

.

5/16 Нишка К Тип Завртка Земјата Thermocouple Сонда Сензори 2M

5/16 Нишка К Тип Завртка Земјата Thermocouple Сонда Сензори 2M

DEN 276.96
Количина на стоки

Име на производ Thermocouple Сонда Тип К Тип Вилушка Pin Број 2 Температура Опсег Од 0°C-400°C Сензор Големина 4 x 25мм/ 0.16" x 1" (D*L) Вилушка Pin Големина 9 x 5mm/ 0.4" x 0.2"(L*W) Pin Проред 4mm/ 0.2" Навој Дијаметар 8mm/ 5/16" Надворешни Shield Материјал Метал Вкупна Должина(Прибл.) 2 M / 6.6 Ft Боја на Тон Сребро.

Број На Модел На:
како опис
Теорија:
Thermocouple Термометар
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Употреба:
како опис
Моќност Тип:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ