.

.

(80% попуст & Германија Брод) 3 Оска CNC Wantai Stepper Моторни 428oz& Вретено 1600oz,7.8 На Пена Мелница 3D Reprap Печатач

(80% попуст & Германија Брод) 3 Оска CNC Wantai Stepper Моторни 428oz& Вретено 1600oz,7.8 На Пена Мелница 3D Reprap Печатач

DEN 17552.00
DEN 18672.00
-6 %
Количина на стоки


Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија магацин, во рок од 3-5 дена за добивање производи! само за 10 сетови, ве молиме не двоумете се!
Исто така, на Клиенти Од Сите Земји на Еу може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )
Оваа ставка вклучува :
1 КОМПЈУТЕР Nema 34 Stepper Моторни Двојна вратило со 1600oz-во одржување на вртежен момент,
2 ПАРЧИЊА Nema 23 Stepper Моторни двојна вратило со 425oz-во одржување на вртежен момент,
1 КОМПЈУТЕР Stepper Возачот со 7.8 НА DQ860 MA,
2 ПАРЧИЊА Stepper Возачот со 4.2 A DQ542 MA,
1 КОМПЈУТЕР Напојување за 350 W,60 VDC,
1 КОМПЈУТЕР Напојување за 350 W,36 VDC,
1 КОМПЈУТЕР DB25 Збег Одбор & 1 Кабел
Технички Спецификации
Дел No. : 85 BYGH450 C-012 B двојна шахти
Големината на рамката : NEMA34
Чекор Агол : 1.8 степен
Напон : 5.7 V
Актуелни : 3.5 A/фаза
Отпор : 1.9 Ohm/фаза
Inductance : 22 мз/фаза
Држење вртежен момент : 11.2 Н. м 1600oz-во
Роторот инерција : 3600g-cm2
Број на жица води : 4
Тежина : 5 килограми
Должина : 151mm
2, Stepper Моторни Возачот - DQ860 MA
Вовед,Карактеристики и Апликации
Вовед
На DQ860 MA е економски microstepping возачот врз основа на патентираната технологија на Wantai Мотор .Тоа е погоден за возење 2-фаза 4-фаза хибрид повлекува мотори .Со користење на напредни биполарно постојано-тековната шопинг техника ,тоа може да излезот поголема брзина и вртежен момент од истиот мотор,во споредба со традиционалните возачи ,како што се L/R возачи.
3, Stepper Мотор
Модел : WT57 BYGH115-3004 B
Neme : 23
Чекор Агол : 1.8°
Напон : 6.3 VDC
Актуелни : 3А
Држење вртежен момент : 425 OZ-во
Број на Водечките жици : 4
Тежина : 1.55 KG
Телото Должина : 115mm
4, Stepper Моторни Возачот со 4.2 Тековната, 128 Microstep
Вовед
На DQ542 MA е економски microstepping возачот врз основа на патентираната технологија на Wantai Мотор.Тоа е погоден за возење 2-фаза 4-фаза хибрид повлекува мотори .Со користење на напредни биполарно постојано-тековната шопинг техника ,тоа може да излезот поголема брзина и вртежен момент од истиот мотор,во споредба со традиционалните возачи ,како што се L/R возачи .Својата 3-држава тековни контрола на технологијата им овозможува на клиентите струи да биде добро контролирани и со релативно мали сегашниот бран,затоа помалку моторни греење е постигнато.
5, Напојување-350 W,60 VDC,5.9 A,
Напојување-350 W,36 VDC,9.8 НА
6, Збег Одбор
Изградена во DB25 машки конектори. DB25 Излез Pin : P1,P2,P3,P4,P5,P6,P7,P8,P9,P14,P16,P17 (. DB25 Внесување Pin : (P10,P11,P12,P13,P15. DB25 GND Pin : P18-P25. Напојување : +5 V DC. Изградена во Ц-класа Оптички-спојка. Висок квалитет со Површина-планината Техника.

Одржување На Вртежен Момент:
11.2.N.м
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
3.5 Еден
сертификација:
CE,ISO,ROHS
Чекор Агол(степени):
1.8°
Број На Модел На:
85BYGH450C-012B
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ