.

.

Huawei E1752 USB HSDPA 7.2 М USB модем

Huawei E1752 USB HSDPA 7.2 М USB модем

DEN 778.00
DEN 864.00
-10 %
Количина на стоки


Почитувани купувачи ,бидејќи на различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!
Отклучен HSDPA 7.2 Mbps HUAWEI E1752 3 G USB Мобилен Широкопојасен интернет Модем
HUAWEI E1752 3 G USB Модем е сестра модел на HUAWEI E1750 3 G USB Surfstick. И двајцата може да поддржува HSDPA 7.2 Mbps. HUAWEI E1750 може да поддржува 3 G UMTS Три бендови 850/1900/2100 MHz додека HUAWEI E1750 поддржува само 3 G UMTS Еден бенд 2100 MHz. Други можности се сосема исти.
HUAWEI E1752 Спецификации :
* USB 2.0 со Голема Брзина за Пренос на Податоци,
* Quad Бенд EDGE/GPRS : 850, 900, 1800, 1900 MHz
* Quad Бенд EDGE/GPRS : 850, 900, 1800, 1900 MHz
* 3 G UMTS Tri Band UMTS/HSDPA : 850, 1900, 2100 MHz
* 3.5 G HSDPA Tri Band UMTS/HSDPA : 850, 1900, 2100 MHz
* 3.75 G HSUPA Еден Бенд WCDMA/HSUPA : 2100 MHz
* GPRS Downlink Брзина До 156.3 Kbps
* EDGE Downlink Брзина До 236.8 Kbps
* UMTS Downlink Брзина До 384 Kbps
* HSDPA Downlink Брзина До 3.6 Mpbs
* HSUPA/WCDMA Downlink Брзина До 7.2 Mpbs
* SMS Поддршка
* SIM и USIM Компатибилен
* Micro SD Слот На Располагање
* Нема инсталационото CD е потребно
* Минијатурни Внатрешна Антена Врска
* Боја LED Индикатор
* O/S Compability : КОМПЈУТЕР со Windows 2000/XP/Vista/7 дан Mac OS X
* Димензија (WHD) : (86.75 x 26 x 11.5) mm
* Тежина : 21 грам
Имајте на ум ;Производи се испраќаат по случаен избор, и моделот може да бидат различни од прикажаниот.

Пакет:
Yes
Тип:
Безжичната
Производи Статус:
Акции
Стил:
Надворешни
wirless Модем Тип:
WCDMA
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
E1752
Бренд Име:
Huawei
Преносот Го Оценувате:
7.2 M
боја:
црна/бела
ХС:
85176230
Гаранција:
1 година
испорака:
Со авион
Слот за мемориска:
До 4GB
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
R

Тие исто така купуваат со овој производ