.

.

Отклучување Huawei E3276s-150 150Mbps 4G LTE ФЛОПИ 2100/1800/2600/900/800MHz USB Dongle

Отклучување Huawei E3276s-150 150Mbps 4G LTE ФЛОПИ 2100/1800/2600/900/800MHz USB Dongle

DEN 2506.00
DEN 2784.00
-10 %
Количина на стоки

HUAWEI E3276s-150 е првиот dongle поддржува Cat4 LTE, до 150 Mbps брзина на download и исто така компатибилна со 3 G UMTS & 2 G GSM мрежи soomthly дека популарна за луѓе без разлика coveraged со 4 G LTE или 3 G UMTS и GSM, тие можат да ги задржат врските насекаде и во секое време.
Спецификација :
Градник nd/Модел Huawei 4 G Модем E3276-150 ( Huawei е еден од најголемите мрежна опрема компанија во светот ) Тип на Мрежа LTE / WCDMA / GSM Serivce Поддржани LTE/HSPA/HSDPA/HSUPA/UMTS/EDGE/GRPS/GSM/UMTS Бенд
2 G : GSM 850/900/1800/1900 MHz
3 G : UMTS 2100/900 MHz
4 G : LTE ФЛОПИ 2100/1800/2600/900/800 MHz (LTE Б1 Б3 B7 Б8 B20) [ Можат да работат со сите 4 G мрежа оператори во светот ] Трансфер го оценувате
LTE : 100 Mbps
HSPA : 42 Mbps
HSUPA : 5.76 Mbps
UMTS : 384 Kbps OS Поддржани Windows 2000 / XP / Windows 7 / Windows 8 и Windows и Mac OS Проширување Картичка Слот за Поддршка до 32 GB Micro-SD Инсталирање на Дискот Бр. Автоматска инсталација волшебникот вграден USB додатоци за уредот-безжични додатоци-безжични 2.0 (High Speed) Боја Бела Димензии Прибл. 92mm(L) x 32-милиметри(W) x 14mm(H) Тежина 30g на Користење, може да се широко се користат за лаптоп/лаптоп/UMPC/СРЕДИНАТА на уредот. Вашата најдобра алатка кога ви треба веб прелистување/Интернетот во текот на отворено
Драги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,пакување,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!
Плаќање
Ние прифаќа плаќање со Кредитна Картичка,Money bookers,,Western Union,Банкарски Трансфер,и други методи за плаќање,ако имате тешкотии во донесувањето на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас за да ви помогнеме.
Испорака
1 : DHL,UPS-от,Fedex,ТНТ : стигнат до најголемиот број на земји во рок од 2 до 6 работни денови .
2 : EMS : стигнат до најголемиот број на земји во рок од 6 до 10 работни денови .
3 : Сингапур ,кина,hkpost,стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 39work дена.
4 : време на Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 39 дена. Ако не примите објект по 39 дена, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се истражуваат и да се реши проблем испорака
Гаранција
6 месеци Гаранција.1 да 1upon предмети дефекти .
Повратни информации
Ако сте незадоволни со трансакцијата за било која причина, ве молиме контактирајте со нас прво да се реши.
Ако не остави негативен или неутрален повратни информации ќе се откаже вашите права за поддршка во однос на било какви проблеми со нас и отворен себе за можно одмазднички негативни повратни информации.
Ве молиме да се избегнат одлуки на негативна повратна информација забелешки, контактирајте со нас на прво ако имате било какви проблеми!

wirless Модем Тип:
LTE,WCDMA
Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Бренд Име:
Huawei
Интерфејс Тип:
USB
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
E3276s-150
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
150m
ХС:
85176230
Гаранција:
1 година
испорака:
Со авион
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
сертификација:
CE0682
LTE:
800/900/1800/2100/2600 Mhz
UMTS :
2100/AWS/900/1900
LTE Cat4 DL:
до 150Mbps
R

Тие исто така купуваат со овој производ