.

.

SP-ЛАМБА-017 замена светилки за Infocus LP540 L640 LS5000 SP5000 C160 C180 оригинални гола сијалица

SP-ЛАМБА-017 замена светилки за Infocus LP540 L640 LS5000 SP5000 C160 C180 оригинални гола сијалица

DEN 2964.00
DEN 3120.00
-5 %
Количина на стоки


Ви благодариме за вашата посета и имаат пријатен шопинг.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти. Проектор светилки слабо како тие возраст. Сигурен Corporation. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години. Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта.Опис На Производот
Детали за производот
Модел БР. Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
5. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите. Професионална Соработка Тим. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Оригиналниот со модул(НП/OLM)
2. 180-ден Гаранција. Компатибилен голи светилка (CB)
Оригиналниот голи светилка бренд вклучуваат : SHP UHP VIP NSH NSHA ХС HSCR UHE UHB
Повеќе детали на светилки за вашиот референца,ве молиме проверете ги следните фотографии
Зошто да се купи од нас
1. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
• Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица
• Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден. Оригиналниот светилка со домување (OWH/GLM/OEM)
3. : SP-ЛАМБА-017
Сијалица параметри : UHP200/150 W
Се применуваат следниве проектор модели :
Infocus LP540 L640 LS5000 SP5000 C160 C180
Услови на купување
Гаранција : 180 дена од денот на превозот фактура
Плаќање : ТТ однапред, Western Union
Испорака : 2~3 дена по банка лизга или плаќање
Курир : DHL, UPS-от, FEDEX, EMS
Ние можеме да снабдување :
1. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци.

Број На Модел На:
SP-ЛАМБА-017
Бренд Име:
SIMUSA
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Траење на живот:
2000-3000
Номинална моќност:
UHP200/150W
R

Тие исто така купуваат со овој производ