.

.

HUAWEI B686 | Отклучен B686 рутер | 3G HSPA+ 21Mbps B686 мобилни безжични портал

HUAWEI B686 | Отклучен B686 рутер | 3G HSPA+ 21Mbps B686 мобилни безжични портал

DEN 3370.00
DEN 3744.00
-10 %
Количина на стоки


За Huawei B686 3g рутер е чекор за разлика од широко популарни 3 G рутер, Huawei B683, како што има иста функционалност како B683 но наместо RJ121 порта за телефонска слушалка за да остварите повик во текот на мобилни sim картичка во уредот, Huawei B686 ви обезбедува со мобилен Декември страна поставена за да остварувате повици.
Huawei B686 уред обезбедува двете податоци и говорни услуги. Можете да го поврзете вашиот компјутер со рутер за пристап на Интернет, или да користите мобилен телефон за да остварите повик по регистрирањето, и со тоа на рутерот. Специфична конекција чекори зависи од вашите компјутери со оперативен систем.
Идеални за Места со слаб Сигнал Прием
На мобилен телефон прави Huawei B686 3 G рутер голема решенија за оние луѓе кои се во потрага за да ја подобрите јачината на сигналот, не само за даунлоадирање на податоци туку и за нивните телефони, како и.
Обично би требало да се купи за емитување на repeater да биде во можност да го користите мобилниот телефон насекаде во вашиот дом, без да биде врзан за антена. Сега B686 им овозможува на корисниците да се шета на дом или канцеларија област слободно со мобилен телефон, користење на смс во рутерот.
На B686 3 G Рутер поддржува следниве стандарди :
- HSUPA (High Speed Uplink Packet Access) 2100/900 Mhz
- HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) 2100/900 Mhz
- WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access)
- GSM (Глобален Систем за Мобилна Комуникација) 1800/900 Mhz
- GPRS(Општо Пакетна Радио Услуга) 1800/900 Mhz
- EDGE (Подобрен Датум Rates for Global Evolution) 1800/900 Mhz
Интерфејс :
- 4 RJ45 LAN Порти
- 1 USB Порта за печатење и споделување на датотеки
- Надворешен 3 G антена интерфејс
Спецификации :
- HSPA DL 28 mbps 3 G Рутер, УЛ 5.76 Mbps
- WLAN 802.11 b/g/n, WPS
- DECT дигитални глас
- Strore до 1000 контакти и 500 текстуални пораки
- До шест мобилни телефони да се прошири
- DHCP сервер, NAT, DNS реле, Рутер, Firewall, WLAN Qos, DLNA
- Црна боја
1. Како што постојат многу логоа на huawei модеми, ќе испрати логото и боја по случаен избор во парк
2. Ние не сме одговорни за квалитетот проблем ако купувачот се надополни firmware-от од страна на самиот
Ако ви треба брза пратка преку DHL (во рок од 3 до 5 дена во светот) ве молиме да се направи истрага за екстра испорака трошоци треба да се плати.така постави прашање и ние да направи брза испорака со малку дополнителни трошоци.
Ние не сме одговорни за било царински формалности или должности во земјата на дестинација.тоа ќе биде на купувачот страна.

Wifi Frequence:
2.4 G
Поддржува VPN:
No
Број На Модел На:
B686
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 n,802.11 b,g 802.11
Тип На Мрежа:
3G
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n
Поддржува WPS:
Yes
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
LAN Порти:
4
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
21.6 Mbps
Бренд Име:
Huawei
Huawei Модел:
B686
Поддржува WDS:
Yes
Производи Статус:
Акции
WAN Порти:
1
Безжичната:
Безжичната
Број на USB Интерфејс:
1
Број На Модел На:
B686
Wi-Fi Брзина На Пренос:
21Mbps
R

Тие исто така купуваат со овој производ