.

.

WZP-338 -200-450C PT100 100mmx8mm уреди со покажувач на Род Водоотпорен Температура Предавателот Сензор М16.*1.5 mm

WZP-338 -200-450C PT100 100mmx8mm уреди со покажувач на Род Водоотпорен Температура Предавателот Сензор М16.*1.5 mm

DEN 952.80
Количина на стоки

Име на производ Температура Предавателот Модел WZP-338 Тип PT100 Материјал Метални, Керамички Термички Tesistance Средина Температура од 15-35 C Температура Спектар -200-450 целзиусови степени Степен Влажност Tolerance Value
A : ±(0.15+0.002) C
Б : ±(0.30+0.005) C Заштита Цевка Кол. 16mm/0.63" Инсталирањето на Темата Кол. М16.*1.5 mm Водоотпорен Покритие Кол 71mm/2.8" уреди со покажувач на Род Димензии 100 х 8мм/3.94" x 0.31"(L*Кол) Вкупната Големина 21 x 8.6 cm/8.27" x 3.4"(L*W) Главни Боја на Тон Сребро.

Број На Модел На:
WZP-338
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
70°C - 99°C
Теорија:
температурата контролер
Големина На Дисплеј:
2.0 - 3.9 Инчи
Моќност Тип:
како опис
Употреба:
како опис
R

Тие исто така купуваат со овој производ