.

.

АВТО A/C Компресор за Hitachi ZX200 200-7 автомобил 12V

АВТО A/C Компресор за Hitachi ZX200 200-7 автомобил 12V

DEN 5280.00
Количина на стоки


Внимание :
1. Локалните обичаи плаќање даноци или не се вклучени во производите цена. Ви благодарам многу за вашиот љубезно соработуваат. Главната функција на А/В компресор е да се контролира и регулира протокот на ладилни целиот систем. Било какви сомнежи за резервни делови ве молиме контактирајте ме слободно пред цел.
Answer : ___________________________ Note :
Почитувани, доколку вашата адреса за испорака или пост код е во далечинскиот област во DHL веб-сајт, вие ќе бидете информирани за плати како далечински област цена да DHL Компанија или треба да се промени уште една нова адреса!
Сакате да знаете ве молам отворете го следниот линк :
Сакате да знаете ве молам отворете го следниот линк :
. Може исто така да треба да splice конекторот.
Ве молиме изберете ЕМС изразат така може да ви помогне да го расчисти царинската лесно. Се наоѓа во предниот дел на системот, AC компресор е една од двете junctions кои се одвојат висок притисок и низок притисок страни на климатизација систем. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми со најдобри услуги на клиентите.Имаме над 1000 модел компресори.Кога сакате да уживате најкул ентериери во вашето возило, тогаш ќе треба да се провери работна состојба на климатизација систем. Се работи во затворена јамка систем, AC компресор се базира на ладилни од испарувачот во низок притисок страна, облоги и турка на кондензаторот во висок притисок страна на системот. Главна компонента во AC систем кој е во споредба со срцето на човечкото тело, A/C компресор. Ќе прогласи ДОЛАРИ 50 на превозот фактура да помогне во намалување на царинската такса кога не добиле посебни барање од вас.И ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага. Тоа може да бара употреба на OE колектор како тоа е поголемиот дел од времето не се вклучени. За safty причина со авион експрес,компресор доаѓа без масло, Можете да додадете наведени масло за компресори.
АВТО A/C Компресор за Hitachi ZX200 200-7 автомобил 12 V
Опис на производот : Автомобил Модел : Hitachi ZX200 200-7 автомобилот Weixing Предмет : WXTK041 Volt : 12 V
Слики како што е прикажано подолу :
Гуангжу weixing авто делови co. Да Драги Бразил Купувачот :
Ве молиме коментар CPF Број по плаќање во готово. Ако ви треба помош за да бидете сигурни дека овој дел ќе се вклопи вашето возило, ве молиме испратете ни фотографија на вашите стари компресор , VIN и/или годината, се направи, моделот и големината на моторот на вашето возило, така што ќе може да го потврди тоа за вас.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години. Да Драги Руски Купувачот :
Ве молиме напишете вашето Име и презиме за да бидете сигурни дека за да може да се deliveried успешна. Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме не двоумете се да не контактирате директно.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет. Ние, исто така, препорачуваме користење на компатибилност на табелата, со цел да бидете сигурни дека овој компресор ќе се вклопи вашето возило.

Тип На Објект:
Air-conditioning Инсталација,A/C Компресор & Спојки
Име На Модел:
WXTK041
Објектот Тежина:
8kg
Бренд Име:
WNRLN
Автомобил модел:
Hitachi ZX200 200-7 автомобилот
Напон:
12V
is_customized:
Yes
Автомобил Производител:
hitachi
R

Тие исто така купуваат со овој производ