.

.

Бесплатен превозот 3pcs/многу RGB Допрете Синхронизирај Контролер DC12-24V, 3*8A, со допир на боја прстен далечинскиот

Бесплатен превозот 3pcs/многу RGB Допрете Синхронизирај Контролер DC12-24V, 3*8A, со допир на боја прстен далечинскиот

DEN 3067.20
Количина на стоки


Бесплатен превозот 3pcs/многу RGB Допрете Синхронизирај Контролер DC12-24 V, 3*8 A, со допир на боја прстен далечинскиот
Опис :
1. Тоа е погоден за сите видови на константен напон ЛЕР светилки.
2. Adopte целосна допир ЗА далечинска контрола, 5 функција копчиња и 1 боја прстен во центарот, Сите копчиња се на контакт формата, бојата ѕвони имаат 128 нивоа во различни бои.
3. Постои чувство на светлина прстен во далечински контроли центар. Тоа се покаже на бои кога различни бои се допре. Како LED светилки е на иста боја.
4. Постојат 9 начини на mode копчето.2 бела статични бои и 7 динамички режими. Светлината на сите статични боја и брзината на сите динамички режими се прилагодливи.
5.Излезна струја е 8 A/канал , јас n цел да се постигне синхронизација на повеќе светилки, може да се користи на интернет кабел за да ги направи во серија конекција лесно.
Работна температура -20-60 напон DC5 V, 12 V~24 V опционални (наведете потребните напон на наредби) 0utput 3 канали Поврзување на владата заеднички анодна Надворешна димензија L91*W88*H24 mm Пакување големина L106*W106*H66 mm Нето тежина 330g Бруто тежина 360g Статични потрошувачка на енергија Излезна струја Излезна моќност 5 V : /ИСКЛУЧУВАЊЕ ON или OFF во секое време Pause за да ја Паузирате или да Продолжите со Режим На чекање ќе оди на следното, кога ќе допрете го копчето секој пат 9 начини на работа во вкупниот број. Брзина/Осветленост + Брзина/Светлината ќе додадете, кога ќе допрете го копчето секој пат Брзина за динамички режими, Осветленост за статичка режими. Брзина/Brightness - за Брзина/Осветленост ќе ги одземе, кога ќе допрете го копчето секој пат Брзина за динамички режими, Осветленост за статичка режими. Боја Прстен Допир било која боја кој сакате

Извор На Енергија:
DC
боја:
Црна
Напон:
12-24V
сертификација:
CE
Број На Модел На:
SZ600-TOUCH
Тип На Објект:
RGB Controler
Бренд Име:
Kugalite
R

Тие исто така купуваат со овој производ