.

.

8pk t1291 печатач мастило касети за Epson BX305 BX320 BX525 BX625 BX630 BX925 SX235 SX420 SX425 SX525 SX620

8pk t1291 печатач мастило касети за Epson BX305 BX320 BX525 BX625 BX630 BX925 SX235 SX420 SX425 SX525 SX620

DEN 675.00
DEN 767.52
-12 %
Количина на стоки

Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. Изберете "Одржување" и тогаш изберете "Мастило замена. Ако има промени во вашиот ум ,за да можете да се вратите неотворена и неискористени предмети назад кон нас, за целосно враќање на средствата.
Би сакал да ги информира сите купувачи дека ние сме посветени на satisfication на нашите клиенти и да се обидат да обезбедиме најдобро ниво на услуга.
Печатач модели не можат да бидат наведени целосно или ажурирани во времето, ве молам, ве молиме проверете кај нас.
Ве молиме бидете сигурни дека оригинален кертриџ код е t1291 додека купување,ви благодариме!
Не-ОЕМ ,Акции Слика,Lables се разликуваат.5 ML)
*** Различни кертриџ кодови за истиот модел на печатач во различни области,ве молиме проверете кертриџ кодови на оригиналниот касети пред да го купат. Ве молиме имајте во предвид Купувачот мора да плати за враќање поштарина. Затворање на кертриџ маска и потоа затворете го капакот на печатачот.Превозот услуга обезбедена од страна на EMS,DHL Fedex,UPS-от или други курир исто така е достапен тука за итни потреби.Цена со мало боја кутија е различен,ве молиме контактирајте ме за детали,благодарение. (за да се стави на пратката)неопходни за признавање врати стоката, како и забрзување на процесот за решавање на проблемот.
Ве молиме не објавуваат ништо назад пред да се јавите на нашите Aliexpress сервисот. Доказ за објавување секогаш треба да се добијат ,ние го задржуваме правата за да не издаде наплата ако купувачот не ја следат нашата политика на враќање. Ако 30 дена поминаа, клиентот е должен да се јавите на нашите Aliexpress услуга за понатамошна помош.
Ве молиме бидете сигурни да имате точно превозот адреса на исходот. Се сврти на печатач и да чекаат додека не приходите преку своите setup процес и на печатач главата ќе престане да се движи. Ние Брод на Светот (некои земји и APO/FPO исклучени).
Како да го Користите Компатибилни, Мастило за Печатари Epson?
1. Ние само брод да се потврди цел адреси. За отворање на печатач капак целосно да пристапите на печатач за внатрешни работи, а потоа подигнете го кертриџ маска за да пристапите на печатач за касети. Притиснете го копчето "Конфигурирај" копчето на печатачот контрола подлога. Се движите низ менито додека сте го истакна "Одржување" опција. Рок на траење : 2 години Пластична кеса+без кутија (се продаваат поединечно во запечатен пакети ).К Компатибилни, Мастило Кертриџ
T1291 во Европа
8 x Црното Компатибилни, Мастило Кертриџ со чип за T1291 Б.
Ве молиме ни e-mail, доколку е потребно.Предмети ќе се испраќаат преку воздухопловната од Кина во рок од 1 до 3 работни дена по приемот на плаќање
(освен викендите и официјалните празници) олово-време ќе се 10-25 работни дена во зависност од ефикасноста на локалните поштата. Забелешка позиционирањето на кертриџ како да го отстраните. Таму ќе биде кликнување на звук како кертриџ достигнува својот правилна поставеност позиција. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Отстранување на мали пластични безбедност картичката на дното на компатибилен кертриџ и потоа се лизга во кертриџ држачот.

Тип:
мастило кертриџ
боја:
C,M,Светло Црна,Y,K
Бренд Име:
МАСТИЛО НАЧИН
Компатибилен Бренд:
Epson
Број На Модел На:
T1291
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
Epson
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ