.

.

5% попуст Турмалин магнетна терапија топлина половината поддршка турмалин само-греење појас далеку инфрацрвена здравствена заштита половината поддршка

5% попуст Турмалин магнетна терапија топлина половината поддршка турмалин само-греење појас далеку инфрацрвена здравствена заштита

DEN 5089.92
Количина на стоки

50 ве молиме про не преговарање , или барања !
важно :
Прими стоката кога ќе се провери на надворешното пакување дали , ако тоа се носи ве молиме не го потпис . секој здравје , одлуката време клаузула кратко , ако по употреба , кожа почувствува vr1 , нормални ситуација , ве молиме изберете off , мора да не ја оштети кожата .
применливи опсег : од болката во грбот , ишијас , posteriorof , psoas ладно болка , болки , гастроинтестиналниот тракт menoxenia , со lumbar хиперплазија на простатата , на отворањето помеѓу болка истакнат , од предизвикани од gynopathy hypogastrium болка , телото треска ладно на демонстранти , по-болки , hypogastrium ладно , половината болка , weihan ладно стомак-болка , дневна грижа .
надворешниот : задните мека orogeny на кожа крпа , downiness пред самолепливи transpierce , dibit еластичен појас . nineman околу 30 cm долги најлон hasp adhesional опремени , половината имаат голема прилагодливи elasticities .
special : пациентите, како што следува забранува употреба на ова : производи бремености , кожата, чир на 30-годишниците со делови од телото метал 30-годишниците помошен инструмент превозници ( забите метал отколку ) . endocrinology активира , аналгетик quhan , distend садови , простување, делумно тело, замор и болка
висок молекуларна термички moxibustion flanchard серија , употребата на нови пристигнување студија на висока технологија, нано технологија вадење на гем одделение минерални нано прав , комбинација на кинеската традиционална кинеска медицина термички cauterize теорија , најнапредна технологија на кондензација за висока молекуларна енергија реактор , се создаде thermoelectric и piezoeffect , ослободување многу за човечкото тело здравје-давање негативни јони и далеку инфрацрвена weightsmagnets , и многу други соединенија на топлинска енергија , преку човечка кожа , во телото на длабочините на сила , да се постигне на тој начин медицински третман , грижа и цел .
топлина & mdash . ве молиме контактирајте со продавачот за да се добие детални информации . вграден во повеќе висока навлезат во постојан здравје моќен магнет магнетно поле , на магнетни материјали magneticline на улогата , направи околу половината се формира магнетно поле ( никој електромагнетни бранови зрачење ) , со noncovalent магнетни бранови на постојано дифузија и стимулира , може да се човечка кожа микро масажа , како кинеска медицина на акупунктурата за акупунктура поени на акупунктурата се стимулира исто така , може да се зголеми на клетката и виталноста , да се подобри циркулацијата на крвта .
средно слој : buryed inlaying 18 третата генерација на постојан магнет акупунктура
внатрешниот слој : турмалин , nanoscience функција керамички прав и посебна топлина индукција материјал соединение и го направи на негативни јони, далеку инфрацрвена крпа слој
стокови : функција 1 . авто-греење серија нано далеку инфрацрвена и магнетни platinum технички , со не-плетени со тоа од страна на апсорпција надворешни енергија и човековите природни топлина се ослободува далеку инфрацрвени зраци и повеќе моќна магнетна платина , навлезат и subcutis , во клетката се произведуваат резонанца-апсорпција exteriority ефект , зајакнување на intravascular активната супстанција и за ослободување .

Применливи Луѓе:
Возрасни
Број На Модел На:
се подготвуваат 01
Материјал:
Најлон Spandex
R

Тие исто така купуваат со овој производ