.

.

Мини Thermocouple Конектор К Рамен pin Машки и Женски

Мини Thermocouple Конектор К Рамен pin Машки и Женски

DEN 480.00
Количина на стоки


Јас .Име : Мини Thermocouple Конектор К Рамен pin Машки и Женски
II.Thermocouple Конектор Вовед :
Thermocouple конектори мини големина на станот 2 pin ТЦ конектори дизајниран за да се поврзете сензор на температура на инструментацијата
и температурата на контролорот или на процесот на контрола HMI автоматизација панел. Машки пол 2 ТЦ приклучоци и исти женски 2
prong ТЦ џек парови се акции предмети.
III.Thermocouple Конектор Спецификации
1.Мини Конектори Thermocouple
2.Тип : К тип
3.Станот Pin
4.Жолта Боја

боја:
Женски, Машки и Femal, Машки
Моќност Тип:
Никој
Дисплеј Тип:
Дигитални
Стил:
Вградени
Употреба:
Индустриски
Теорија:
Сензор На Температура На
Бренд Име:
SENRUIKE
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Макс Мерење На Температурата:
120°C & Над
Име:
Мини Thermocouple Конектор
Тип:
K
боја:
Жолта
pin:
Станот
MOQ:
5 компјутери
Земја:
Кина
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ