.

.

Качување Belay Уред Со Алуминиумско Завртка Заклучување Маратон Carabiner 25KN ХМС Rappelling Mountaineering Equipment

Качување Belay Уред Со Алуминиумско Завртка Заклучување Маратон Carabiner 25KN ХМС Rappelling Mountaineering Equipment

DEN 897.00
DEN 1055.52
-15 %
Количина на стоки

25 KN ХМС Алуминиум Завртка Carabiner Портата Стил : Завртка за Заклучување Боја : сива anodizing Материјал : алуминиум легура (елоксирани) Сила - мали оска : 9 k N Сила - затворена врата : 25 k N Сила - отворена порта : 9 k N Портата отворање (d) : 23 мм Нето тежина : 85g / 3 Oz Должина : 110mm Ширина : 75mm Сертификација(s) : CE 1019 Belay Уред Дизајниран за близнаци, половина и една јажиња Лесен и компактен, само 65 g V-жлебови за високо триење кога belaying лидер или rappeling Материјал : Алуминиум Легура Стандард Заврши : Елоксирани Еден Слот : 3.4 CM / 1.34 во * 1.545 CM / 0.61 во Висина : 9.5 CM / 3.74 во Јаже Големина : Ø 8~11mm Затворени Сила : 5600lbs / 25 KN Боја : Портокал; Црвено Нето Тежина : 65g / 2.29 Оз ГМ КАЧУВАЊЕ Belay Пакет : V-жлеб Belay Уред & 25k N ХМС Пресврт Заклучување Carabiner го Олеснат вашиот багажник! 2.24 Оз, ултра-светлина, компактен и лесен-за-користење V-жлеб belay уред со teethed канал, идеален избор за вас climbers да го олеснат решетката. Подобро јаже контрола! Дали вие го користите belay уред во belaying climbers или rappelling, Teethed канал создава повеќе триење во сопирање и оставете уредот да се работи со skinnier јаже. Со минимална сила, можете лесно може да го уапсат падот на алпинист веднаш. Двоен начин на изградба, belay уред нуди ефикасно сопирање на половина, двокреветни и една јажиња, 8~12mm. ХМС пресврт заклучување carabiner, секогаш убав натпревар на belay уред, кое обезбедува безбедност, со отклучување на портата, и помага да се правилно се постават систем со тесен агол страна во прилог да се подигнат јамка. Ултра-светлина, Компактен Зазема малку простор во рек и лесен за climbers да носат V-жлеб слотови Овозможи јаже за непречено работат преку belay кога алпинист е за време на маратон. Јаже-friendly Секој агол или на работ на belay уред е тркалезна и мазна, и заштита на вашиот јажиња. Teethed Канал Овозможи belay да работат со skinnier јаже(8~11mm); Создава поголемо триење да им помогне на belayer лесно да се контролира движење на јажиња Двојно Слотови во можност да понудат ефикасно сопирање на половина, двокреветни и една јажиња ефикасно спречување јаже од извртување Употреба со ХМС заклучување carabiner Заклучување врата за да се обезбеди безбедно opeartion ХМС форма, со тесен страна поврзување да се подигнат јамка, да pratically се задржи на системот во точно вчитување насока Како функционира belay уред работа? Belay уред работи како триење кочница, со цел да се користи од страна на belayer да се осигура алпинист безбедноста со минимална сила. Три чекори за да се опише : Свиткана Јаже → Супер големо триење(на сила) → Запре потег на јаже(заклучување исклучување јаже) Свиткана јаже ослободување супер голема сила (триење). Провира низ belay уред, јаже bents двапати за да генерира голема триење која им овозможува на belayer да го фати падот на многу потешки алпинист со минимална сила.

Тип:
Belay & Местење
Бренд Име:
G ГМ
R

Тие исто така купуваат со овој производ