.

.

Mcoplus 40m 135ft Водоотпорен Нуркање Домување Торба Случај за Canon 700D 650D 18-55мм Леќа

Mcoplus 40m 135ft Водоотпорен Нуркање Домување Торба Случај за Canon 700D 650D 18-55мм Леќа

DEN 15444.00
Количина на стоки


Добредојдовте На Mcoplus Продавница
Опис На Производот :
Оваа подводна камера ги опфаќа може да се задржи вашата дигитална камера безбедно и сува , нека вашата земе слики во местата кои ви се wouldnot инаку се земе вашата камера дури и под вода.
Можете да ги преземат сите возбудлив и совршени моменти фотографии и да го покаже на другите луѓе, преку подводна камера ги опфаќа.
Оваа подводна камера ги опфаќа не само за нуркачи, со овие живеалишта , веќе не мора да се грижите за вашата камера ако врне, снежните или прашина.
На подводна камера ги покрива се транспарентни и оставете botton и прекинувачи за да се управува лесно.
Карактеристики :
1.Дали дожд или снег, ќе може да има неограничен користење на вашата камера
2.Добро стегање, висока механичка сила, за да се заштити вашата камера.
3. Dustproof, анти-боење отпечаток, лесен за чистење.
4. Максимална отпорен на вода 40 метри.
5. Проѕирна тврда пластика, материјал и водоотпорен, dustproof.
6.Чист поглед на камерата информации и контролна функција.
7."О" прстен запечатени со пролет-вчитан.
8.1/4"tripod завртка на дното.
9.Материјал : Поликарбонат,Abs пластика,јасно плоча стакло,од Нерѓосувачки челик,EPDM гума.
10.Со овој spercial дизајн случај,секој клуч на внатрешноста може да се притисне за да се контролира слободно, како сакате.
11.Пред да го затворите случај,ве молиме грб околу заеднички со лубрикант маснотии да се добие добар запечатување ефект.
Одговара Канон 700 D
Материјал : Поликарбонат
Нето Тежина : 160*125*125mm
Температура : -10~40°C
Боја : 2colors Елемент О-ringgaske
Нето тежина : 1800g
Пакетот Вклучува :
1 x водоотпорен случај за Sony NEX5 R Камера 16-50мм
1 x Вратот лента
1 x зглоб јаже
1 x O-ring gaske
1 x Употреба manal

Тип:
Тешко Торба
Број На Модел На:
650D/700D
Пакет:
Yes
Бренд Име:
Mcoplus
Додатоци Тип:
Вратот лента & О-прстен заптивка
Материјал:
Поликарбонат
Одговара:
650D/700D
Големина:
220*160*160mm
боја:
Црна
Тежина:
850g
Материјал:
Поликарбонат
Температура:
-10-40°C
Водоотпорен елемент:
О-Прстен Заптивка
До:
40m водоотпорен
Место на Потекло:
Шенжен,Кина (Копно)
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ