.

.

Индустријата за Печатење Преносни Stroboscope DT20101C

Индустријата за Печатење Преносни Stroboscope DT20101C

DEN 12000.00
Количина на стоки


За плаќање : 1. ×2 под внатрешна режим, оваа опција може да се зголеми фреквенцијата geminately
2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2.
Луѓето лесно може да се набљудува со голема брзина се движат предмети,' површината на квалитетот и физички активности, исто така, може да се анализира објект е осцилација, движејќи се contrail и набљудување на печатење на on-line.00 / парче
U-облик DT-12 U Stroboscope Светилка Подобрена Верзија (Слика 2)
$ 29. - линеарна брзина фреквенција покажува намалување
6. + линеарна брзина фреквенција покажува зголемување
5. МОЌНОСТ : plug моќ
8. ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ : прекинувач
Примена :
Широко се користи печатење во пакување индустрија, текстил, енергија, машини, и на полето на воздух во авионот, motorcar, параход, кабел, челик, хемиски инженеринг,и така натаму. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Hz : фреквенција индикатор светлина
3.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас.
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено. Тоа само ве однесе 30 секунди.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката. РЕЖИМ на : Внатрешни предизвика индикаторот светлина
Копче-притиснете операција насоки :
1. FPM : линеарна брзина индикатор светлина
2.00 / парче
Ако ви треба Stroboscope Светилка, ве Молиме оставете порака на која број на модел (DT-12 Или DT-12 U) & количина што треба. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет.
За превозот :
1. Ние ќе ви обезбедиме нашата најдобра услуга со вас да ги реши сите проблеми.
Ние ќе се измени цена за вас.)
За повратни информации :
1.Индустријата за Печатење Преносни Stroboscope DT20101 C
Stroboscope е исто така познат како инструмент, stroboscope светилка, tachometer. Congeal не престане да се движи. ÷2 под внатрешна режим, оваа опција може да се намали половина на фреквенција
3. Инструментот може да бидат издадени краткорочни и чести флеш, кога прилагодување на трепка фреквенција за да одговара на мери објект (како на пример : мотор) брзина на ротација или движење блиску до или синхронизираат, правење на високо-брзина на движење на мери објектот да биде бавно движења или релативно статично. SIG : влез и излез заеднички, според надворешни еден за да ја прилагодите strobeflash и еден излез. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . HZ/ FPM промет се префрлите
4.Увезената Царинските Давачки е на Купувачот на Сметка.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.

Број На Модел На:
DT20101C
DIY Материјали:
Електрични
Работна сила:
AC 220 V + / -10%
Работна Фреквенција:
50Hz~60Hz
моќност:
25W~100W
Работна температура:
0~50 Степен
Релативната Влажност:
Понизок од 75°C
Внатрешни предизвика фреквентен опсег:
1roll / минута ~ 6000 ролни / минута
Надворешен Поттикнувач фреквентен опсег:
1 тркалаат / мин ~ 30000 ролни / минута
Функција:
Германски светилка, долг живот, strobe пати е до 10 милијарди пати
Примена:
Машини за изработка, печатење, лесна индустрија, текстил, итн.
R

Тие исто така купуваат со овој производ