.

.

DSE5220 длабоко морето генератор control panel DSE 5220

DSE5220 длабоко морето генератор control panel DSE 5220

DEN 6335.52
Количина на стоки


DSE5220 длабоко морето генератор control panel DSE 5220
ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТАР
Веб-страница :
*На DSE5220 е автоматска мрежа неуспех контрола модул дизајниран да обезбеди напредни оптоварување споделување на функционалност за дизел и гориво за генерирање сетови кои содржат не-електронски/електронска мотори.
*Модул, исто така, обезбедува одлична мотор мониторинг и заштита карактеристики.
*Модул следи електричната мрежа (алатка) понудата и при детекција на губење на власт автоматски започнува генерирање на собата.
*Модул има способност да се следат под/над генератор volts, над сегашната, под/над генератор фреквенцијата, брзина под, над брзина, полнење неуспех, итни стоп, низок притисок на маслото, висока температура на моторот, не успеваат да започне, ниска/висока DC батеријата volts, не успеваат да се запре, генератор краток спој заштита, обратна сила , генератор фаза ротација грешка, земјата грешка заштита, губиток на брзина сигнал, не успеваат да се отвори, не успеваат да се затвори, out of sync, MPU отворено коло неуспех, негативни фаза секвенца и губење на побудување.
DC Снабдување
8 35 V Континуирано
Max. Оперативен Тековната
425m A во 12 V & 215m A на 24 V
Max. Режим На Струја
250 м-р во 12 V & 125 м-р на 24 V.
Алтернатор Текст Опсег
75 V(ph-N) за да 277 V(ph-N) AC (+20%)
Алтернатор Текст Фреквенција
50 - 60 Hz при номинална брзина на моторот (Минимална : 15 V AC Ph-N)
Магнетни Pick-up Напон Спектар на Текст
+/- 0.5 V до 70 V Врв
Магнетни Текст Фреквенција
10,000 Hz(max)
Започнете Со Реле Излез
16 Amp СТРУЈА во напон
Гориво Реле Излез
16 Amp СТРУЈА во напон
Помошни Реле Излези
5 Amp СТРУЈА во напон
Димензии
240mm x 172mm x 57mm(9½' x 6¾' x 2¼' )
Полнење Пропадне / Побудување Опсег
0 V до 35 V
Температурата На Работа Опсег
-30 до +70°C
Електричната Мрежа Сензори Текст Опсег
15 V(ph-N) за да 277 V(ph-N) AC (+20%)
Електричната Мрежа Сензори Текст Фреквенција
50 - 60 Hz
Генератор вчитување Реле Излез
8 Amp AC 250 V
Електрична вчитување Реле Излез
8 Amp AC 250 V
Safe Тестирање - Напон, Hz,Засилувачи,преоптоварување,итн
Паралелно Контрола за Генератори во Работилница ↑ се Работи за Паралелно Кабинет Контролер
Плаќање : ЗАЧУВАМ
Откако ќе се плати за ЗАЧУВАМ, aliexpress систем ќе не информирате за да испратите стоки од правото изразат компанија што ќе го изберете.

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
5220
Место на Потекло:
Кина
време на испорака:
5 дена
Употреба:
Дизел генератор, genset, алтернатор,дигитален
R

Тие исто така купуваат со овој производ