.

.

YAG Ласер Машина за Сечење 45 Степен се Одрази во Огледало Огледало Рефлектор

YAG Ласер Машина за Сечење 45 Степен се Одрази во Огледало Огледало Рефлектор

DEN 588.96
Количина на стоки


速卖通 联系方式 水印式 YAG Ласер Машина за Сечење 45 Степен се Одрази во Огледало Огледало Рефлектор
45 Степен Одразуваат Огледало е обложена со 1064nm високо рефлективен слој, кој може да се користи во ласерско сечење и ласерски заварување машина.
Ова огледало не може да се одрази на црвениот зрак, ве молиме да го знаете пред да го купат. Оперативниот принцип на овој productor
Производ Слика
ser,ласерски machi
Контакти
ласерски,мини цпу струг,накит cnc машина,опрема,производство на машини,ласерски стакло гравирање опрема,машина електромагнетни,yueming,ласерски 50 w,ласерски влакна,ipl ласерски машина,машина ласерски,индустриски ласерски,cnc,материјал за ласерски машина резба,ipl машина,cnc рутер,цпу ласер co2,cavitation машина,lazer машина,weihong,hailea,индустриски,ласерски cnc,рефлектор дијаметар,refletor, огледало леќа машина, рефлектор огледало,одраз огледало,одраз огледало,молибден огледало,огледало ласер co2,огледало ласерски, огледало 15mm,огледало,ласерски огледало 25мм,ласерски огледало 20mm,ласерски огледало,co2 огледало 25мм,co2 laser огледало,акрилик огледало писма,refletores,20mm рефлектор,10 мм collimator, ,ласерски 20mm,ласерски 12mm, yag ласер,yag,nd : yag,nd yag ласер,nd yag ласерот yag,nd : yvo4,nameplate машината,име ознака машината,име плочи

Дијаметар:
20mm, 30мм, 40mm, 19mm, 25мм
Дебелина:
3мм, 5mm, 10мм
Бренд Име:
CDF
Број На Модел На:
M1064K
Употреба:
Инфраред
Обликот:
Сферични
Материјал:
BK7
Структура:
Двојно Plano
R

Тие исто така купуваат со овој производ