.

.

13 l/min електрична четка DC 6V дијафрагмата пумпа за воздух или вакуум

13 l/min електрична четка DC 6V дијафрагмата пумпа за воздух или вакуум

DEN 960.00
Количина на стоки


6 V дијафрагмата пумпа
* Perfomance параметар на 6 V дијафрагмата пумпа
Модел
Големина(мм)
Напон(СТРУЈА,V)
Моќност(W)
Вакуум(Kpa)
Проток(L/Min)
Притисок(Kpa)
Тежина(G)
DX506-1205-3700 102.4*70*40mm
6 V,9 V,12 V,24 V
6
65
13
130
300
Забелешка :
Обично нашите пумпа има 4 вида на напон : 6 V, 9 V,12 V и 24 V.
Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.
Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.
* Карактеристики на 6 V дијафрагмата пумпа
1.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.Масло отпор и лесна инсталација
3.DC моторни четка
4.Долг животен век, ниска топлина.
5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење
6.Клучните делови се увезуваат
7.Може да се работи за долго часа
*Белешки од 6 V дијафрагмата пумпа
1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.
2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.
3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.
4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.
5.Во влезот и излезот на не-чиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.
6.Спецификација на производот е само за вашиот референца
7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.
8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.
9.Не-професионалец не треба да ја размонтираат овој производ.
10.Долг животен век на собна температура средина.
11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.
*Примена на 6 V дијафрагмата пумпа
1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи
2.Аналитички-други инструменти
3.Хемиски и производство инженеринг
4.Разни помошни опрема
*6 V дијафрагмата пумпа за 's слика
*Configuration (конфигурација) дијаграм на 6 V дијафрагмата пумпа
*РАБОТИЛНИЦА
Пакување :
CTN/ЕЕЗ : 60 PCS
G. W. : 18 КГ
ДИМЕНЗИЈА : 47 * 31 * 25 CM
Слика ' s за пакување :

Напон:
6V, 12V, 24V, 9V
Притисок:
Низок Притисок
моќност:
Електричен
Употреба:
Воздушна Пумпа
Број На Модел На:
DX506-1205-3700
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Примена:
пумпа за воздух,издувниот воздух,вакуум пумпа
Гориво:
DC напојување
боја:
Сива
основните материјали:
PC/PPS/Најлон, хардвер,гума
сертификација:
CE,ROHS, ISO
четка или brushless:
четка
Тип:
6V дијафрагмата пумпа
is_customized:
Yes
Големина:
102.4*70*40mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ